Nie żyje Sebastian Kąkol. Pochodził z Rozóg

6 listopada portal www.kulturystyka-online.pl podał, że zmarł Sebastian Marcin Kąkol. To utalentowany kulturysta, który kilka dni wcześniej świętował pierwsze miejsce na NAC British Open 2019. Pochodził z Rozóg. Miał 39 lat.

Sebastian Kąkol wygrał Otwarte Mistrzostwa Brytyjskie NAC. Są to kwalifikacje OPEN do Międzynarodowego Wszechświata Mr/Ms NAC w Hamburgu w Niemczech (rozgrywane w tym roku 22-24 listopada). Zawody NAC są otwarte dla wszystkich sportowców mieszkających w Wielkiej Brytanii i ze wszystkich federacji. Sukces ogromny, ale nie dane mu było długo się nim cieszyć. Zmarł – pozostawiając wszystkich w szoku.

Na portalach społecznościowych zawrzało. Kondolencje, wspomnienia, wyrazy współczucia, zbiórka charytatywna dla rodziny… Ale pojawiły się też dyskusje na temat samej kulturystyki w kategoriach jej wpływu na zdrowie.

Czy kulturystyka to zdrowy sport? – zapytaliśmy legendę kulturystyki, Waldemara Nola.

Na pewno ta śmierć jest zastanawiająca i daje dużo do myślenia, ale każdy sport wyczynowy niesie jakieś ryzyko uszczerbku na zdrowiu. Młodo umierają sportowcy rożnych dyscyplin: maratończycy, piłkarze.. Może są źle badani? Może mają jakieś ukryte wady, np. serca? Nie wiem. Ale Arnold Schwarzenegger ma ponad 70 lat. Nadal w dobrym zdrowiu i kondycji żyje też wielu zaawansowanych wiekowo zawodników kulturystyki – odpowiedział nam ostrołęcki „Tytan”, który sam ma już 69 lat.

Fot. FB. Sebastian Marcin Kakol

najnowszy najstarszy oceniany
Tom
Gość
Tom

Znalem osobiscie ponad 10 lat to nie byl tylko utalentowany kulturysta ale i dobry czlowiek na ktorego pomoc zawsze mozna bylo liczyc