Nie żyje Sebastian Kąkol. Pochodził z Rozóg

6 listopada portal www.kulturystyka-online.pl podał, że zmarł Sebastian Marcin Kąkol. To utalentowany kulturysta, który kilka dni wcześniej świętował pierwsze miejsce na NAC British Open 2019. Pochodził z Rozóg. Miał 39 lat.

Sebastian Kąkol wygrał Otwarte Mistrzostwa Brytyjskie NAC. Są to kwalifikacje OPEN do Międzynarodowego Wszechświata Mr/Ms NAC w Hamburgu w Niemczech (rozgrywane w tym roku 22-24 listopada). Zawody NAC są otwarte dla wszystkich sportowców mieszkających w Wielkiej Brytanii i ze wszystkich federacji. Sukces ogromny, ale nie dane mu było długo się nim cieszyć. Zmarł – pozostawiając wszystkich w szoku.

Na portalach społecznościowych zawrzało. Kondolencje, wspomnienia, wyrazy współczucia, zbiórka charytatywna dla rodziny… Ale pojawiły się też dyskusje na temat samej kulturystyki w kategoriach jej wpływu na zdrowie.

Czy kulturystyka to zdrowy sport? – zapytaliśmy legendę kulturystyki, Waldemara Nola.

Na pewno ta śmierć jest zastanawiająca i daje dużo do myślenia, ale każdy sport wyczynowy niesie jakieś ryzyko uszczerbku na zdrowiu. Młodo umierają sportowcy rożnych dyscyplin: maratończycy, piłkarze.. Może są źle badani? Może mają jakieś ukryte wady, np. serca? Nie wiem. Ale Arnold Schwarzenegger ma ponad 70 lat. Nadal w dobrym zdrowiu i kondycji żyje też wielu zaawansowanych wiekowo zawodników kulturystyki – odpowiedział nam ostrołęcki „Tytan”, który sam ma już 69 lat.

Fot. FB. Sebastian Marcin Kakol

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Tom

Znalem osobiscie ponad 10 lat to nie byl tylko utalentowany kulturysta ale i dobry czlowiek na ktorego pomoc zawsze mozna bylo liczyc