Nie żyją dwie osoby. Sprawcy wypadku grozi od 2 do 12 lat

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko Łukaszowi B. [37l.], który 10 maja w okolicy cmentarza w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. Lubiejewskiej spowodował wypadek drogowy, którego skutkiem była śmieć dwóch osób.

Jak ustaliła prokuratura w toku śledztwa Łukasz B. jechał samochodem marki VW Golf ul. Lubiejewską. Auto prowadził ze znaczną prędkością. Na wysokości bramy cmentarza przy ul. Lubiejewskiej potrącił pieszą Elżbietę Ż., która znajdowała się w rejonie przejścia dla pieszych.

Nadal kierując samochodem, uderzył w prawy bok ustawionego prostopadle do osi jezdni samochodu osobowego marki Honda Civic. Do tego samochodu kierowała się Elżbieta Ż., bowiem samochodem marki Honda kierował mąż Elżbiety Ż. – Bolesław Ż. Następnie uderzył też w zaparkowany przy ulicy samochód osobowy marki Citroen.

Obie wymienione osoby, tj. Elżbieta i Bolesław małżonkowie Ż., poniosły śmierć na miejscu wypadku. Troje pasażerów Citroena zostało przewiezionych do Szpitala Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej.

Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Samochody osobowe, które brały udział w wypadku spowodowanym przez Łukasza B. zostały zabezpieczone na potrzeby prowadzonego postępowania. Przeprowadzono oględziny pojazdu VW Golf, podczas których zabezpieczono ślady osmologiczne, biologiczne i daktyloskopijne.

W toku natychmiast podjętych czynności procesowych i operacyjnych ustalono tożsamość kierującego VW Golfem, którym okazał się Łukasz B.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz naruszenia zakazu sądowego dotyczącego prowadzenia pojazdów mechanicznych po drodze publicznej mężczyźnie grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

37-latek podejrzewany o spowodowanie wypadku w Ostrowi Mazowieckiej, w którym zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne, został zatrzymany przez policję 11 maja. Ukrywał się przed funkcjonariuszami od niedzieli.

fot. pixabay.com