Nie płacili za wodę i ścieki. Ile „podmiotów” zgłosiło się do OPWiK?

19 „podmiotów” korzystających bez umowy z sieci wodociągowej i kanalizacyjnej zgłosiło się do OPWiK w Ostrołęce.

O tym, że „setki podmiotów”, w tym i duże firmy, nie płaciły za wodę i ścieki, mówił podczas styczniowej sesji Rady Miasta prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Dzień po jego słowach komunikat wydało w tej sprawie Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Napisano w nim, że jeśli odbiorcy korzystający z sieci wodociągowej i kanalizacyjnej bezprawnie zgłoszą się do OPWiK do końca lutego i podpiszą umowę, spółka odstąpi od wszczęcia postępowania o wykroczenie. Ile „podmiotów” skorzystało z takiej możliwości?

Od chwili ogłoszonego komunikatu OPWiK, do dnia 4 marca zawarła 19 ugód z osobami prawnymi i fizycznymi, które posiadały nielegalne przyłącza dla wody lub ścieków i które same zgłosiły ten fakt do spółki – dowiedzieliśmy się z Urzędu Miasta Ostrołęki.

Obciążenia finansowe dla tych podmiotów wystawiono na łączną kwotę 75 966,14 zł. Na tę sumę składają się: bezumowne odprowadzanie ścieków, pobór wody, a także odszkodowania za bezumowne korzystanie z usług na podstawie wystawionych not księgowych.

Spółka prowadzi również 1 proces sądowy o zapłatę odszkodowania z tytułu bezumownego korzystania z sieci wodno-kanalizacyjnej, wobec podmiotu, z którym nie została zawarta ugoda – informuje ratusz.

Do 5 marca OPWiK skontrolował ok. 20% nieruchomości, gdzie świadczy usługi, znajdujących się w Ostrołęce i gminach Rzekuń, Lelis, Olszewo-Borki.

– Nasze plany na przyszłość w zakresie wykrywania nielegalnych przyłączy wodno-kanalizacyjnej, jak też i metody działań w tym zakresie, są tajemnicą firmy – dodaje ratusz.

Ale… „spółka nadal nie wyklucza możliwości zawierania ugód na zasadach poszanowania prawa z podmiotami, które dobrowolnie zgłoszą fakt bezumownego pobierania wody lub bezumownego zrzutu ścieków, za wyjątkiem podmiotów, które zostaną wykryte przez służby OPWiK przed samodzielnym zgłoszeniem tego faktu przez podmiot, którego ten fakt dotyczy.”

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
ola

A gdzie te setki podmiotów i to też się nie udało.

wodociąg

19 podmiotów na tysiące odbiorców. Ale akcja i dym był że ho ho

mietek

Jacek z Baranowa też nie płaci ma na lewo wpięte kolanko, i kradnie prąd z latarni ulicznej

Jan Kowalski z Ostrołęki

To kolejne świadectwo świadczące o umyśle obecnych władz.
Wcześniej był prokurator w MZK.
Był też prokurator w sprawie zniknięcia ikonek w firmie wywożącej śmieci.
No i zwolnienie dziesiątek urzędników podejrzewanych o szpiegostwo na rzecz PIS.

…. TY ,,, co czytasz to… tak TY …
… też jesteś podejrzany