Nie dopłacaj do paczek! Nie klikaj w ten link! Możesz stracić wszystko!

Jeden z mieszkańców Ostrołęki dostał sms-a z informacją, że musi dopłacić 94 groszy za swoje zamówienie. Mężczyzna, zgodnie z informacją zawartą w sms, wszedł w link, który dostał w wiadomości, potwierdził transakcję i stracił 2000 złotych.

To drugie tylko w ciągu tego miesiąca takie zdarzenie na terenie naszego miasta. Apelujemy o czujność i ostrożność w przypadku otrzymania tego rodzaju wiadomości.

36-letni ostrołęczanin zgłosił się do komendy policji w Ostrołęce 9 stycznia.  Według zeznań poszkodowanego, oszuści mieli przesłać mu sms-em wiadomość, w której twierdzili, że musi dopłacić 94 grosze do paczki. W wiadomości tekstowej była zawarta także informacja, że w przypadku niedopłaty tych kilkudziesięciu groszy przesyłka zostanie zwrócona do nadawcy. Wiadomość nie wzbudziła u 36-latka podejrzenia, ponieważ rzeczywiście zamawiał pewną przesyłkę przez internet.

Dlatego bez obaw wszedł w link, który otrzymał w wiadomości. Następnie został przekierowany na stronę, która łudząco przypominała witrynę internetową banku, w którym ma konto. Automatycznie pojawiła się ramka, w której należy wpisać longin i hasło, mężczyzna je uzupełnił i potwierdził dane.

Kiedy po dokonaniu transakcji zalogował się na swoje konto poprzez swoją aplikacje banku, która ma zainstalowaną w telefonie okazało się, że z jego konta zamiast 94 groszy została przelana kwota 2000 złotych.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadza policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.  

najnowszy najstarszy oceniany
obserwator
Gość
obserwator

Ja dostałem maila ,niby z Allegro że mam dopłacić za ostanią aukcje 1,98 zł załączony był link pod którym były ikony banków ,ale nie było szyfrowania (brak kłódki przed adresem strony) nie miałem zamiaru płacić ale chciałem sprawdzić co będzie dalej pod linkiem . Następnego dnia już strona z linka została zablokowana. Należy również uważać na takie wiadomości .Dostawałem również wiadomości z tzw efakturą którą należy opłacić pod załączonym linkiem to również są przekręty i po wejściu pod linkiem do banku stracimy kasę.