Nie będzie kładki w miejscu mostu zastępczego

Gdy zakończono odnowę portu w Ostrołęce, w październiku 2018 roku zwołano konferencję prasową. Wówczas były prezydent miasta Janusz Kotowski powiedział o ciekawym pomyśle: budowie w miejscu mostu zastępczego kładki.

Taka kładka, mówił ówczesny prezydent, mogłaby służyć i do spacerów, i do jazdy na rowerze. Dzięki temu wykorzystano by drogi dojazdowe prowadzące na przeprawę tymczasową, w które zainwestowano sporo pieniędzy.

Władza w ratuszu się zmieniła, coraz bliżej końca remontu starego mostu, a więc i demontażu przeprawy tymczasowej. Spytaliśmy więc Urząd Miasta o to, czy kładka widokowa mogłaby w tym miejscu powstać.

Nie ma planów stworzenia kładki widokowej, ponieważ nie da się wykorzystać do tego celu obecnej infrastruktury – dowiedzieliśmy się od kierownika biura prasowego ratusza Piotra Potulskiego.

– Ze względów technicznych znaczna część infrastruktury przestanie istnieć wraz z demontażem przeprawy tymczasowej. 

Przebudowa starego mostu idzie zgodnie z planem. Powinna się ona zakończyć do połowy maja 2020 roku, ale już na przełomie września i października przeprawa będzie przejezdna.

Wtedy zbędny będzie most zastępczy, którego czeka rozbiórka.

– Przeprawa tymczasowa zostanie rozebrana i zwrócona właścicielowi, tj. Agencji Rezerw Materiałowych działającej w strukturach Ministerstwa Energii – mówi Piotr Potulski. – Konieczne jest usunięcie nasypów, ponieważ bez tego etapu niemożliwe byłoby usunięcie przez wojsko przeprawy tymczasowej. Aby tego dokonać, trzeba zrobić dostęp do przeprawy m.in. częściowo usuwając nasypy. 

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Wasyl

nie zna się PAntulski : Wręcz odwrotnie. Dojazdy są potrzebne . jaki Pan taki kram haha

Referendum

Nie znają się i nie mają pomysłu to nie będzie

Stes

Kotowski: będzie most, Czartoryski: będzie port, Kulik: nic nie będzie.

oj tam

Szkoda, ale można się było tego spodziewać

ja213

Kto pisze te artykuły ? Poziom niższy niż na MO.

Vincenty

Chyba dawno mo nie czytałeś…

Ted

Nie ma niższego i bardziej wrednego poziomu, więc się nie wysilaj z porównaniami