Nękał, opluwał drzwi i auto, zniesławiał w sieci. „Wyjaśnił, że kobiety chcą zniszczyć mu życie”

5 lat pozbawienia wolności grozi Pawłowi K. Miał on zgotować piekło swojej żonie, choć do zarzucanych mu czynów się nie przyznał.

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce nadzoruje dochodzenie przeciwko Pawłowi K. Mężczyzna miał od 20 grudnia 2019 roku do 20 czerwca 2020 r. wielokrotnie naruszać wyrok sądu dotyczący zakazu zbliżania się do żony Magdaleny K. Wydarzenia, o których mowa, miały miejsce w Ostrołęce.

„We wskazanym okresie podejrzany co najmniej dziesięciokrotnie zbliżał się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 50 m. W dniu 27 grudnia 2019 r. dokonał też uszkodzenia głowy kobiety. Magdalena K. doznała obrzęku głowy w okolicy skroniowej lewej” – ustaliła prokuratura.

„Podejrzany nachodził ofiarę w miejscu zamieszkania, dobijał się drzwi mieszkania, wszczynał awantury, ubliżał słowami wulgarnymi, opluwał drzwi mieszkania oraz samochód, zniesławiał za pośrednictwem portali społecznościowych.”

Groził żonie, a także Patrycji B., że je zabije i pobije.

„Zachowanie Pawła K. wzbudziło w Magdalenie K. poczucie zagrożenia bezpieczeństwa oraz realność spełnienia gróźb kierowanych wobec niej oraz Patrycji K.” – pisze w komunikacie prokuratura.

Mężczyzna nie przyznał się jednak do popełnienia zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że kobiety chcą zniszczyć mu życie. Za zarzucane mu czyny grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Wobec Pawła K. sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Fot. Pixabay