Nasi sołtysi na Krajowym Dniu Sołtysa

W sobotę 23 marca Stowarzyszenie Sołtysi Mazowsza zorganizowało kolejną konferencję z okazji Krajowego Dnia Sołtysa na Mazowszu, w tym roku pn. „Wiejski nie znaczy gorszy…”

Gospodarzem wydarzenia była gmina Izabelin i jej wójt Dorota Zmarzlak. Powiat ostrołęcki reprezentowali sołtysi z gminy Lelis i gminy Rzekuń: Robert Niedzwiecki (Obierwia), Kamil Stepnowski (Aleksandrowo), Łukasz Budniak (Siemnocha), Stanisław Szczepanek (Durlasy), Eugeniusz Bieńkowski (Łęg Przedmiejski), Tomasz Chrzanowski (Nowa Wieś Wschodnia), Sławomir Mierzejewski (Rozwory), Jolanta Mierzejewska (Zabiele), Anna Baczewska (Przytuły Stare).

Na zakończenie konferencji Tomasz Chrzanowski podziękował w imieniu wszystkich sołtysów powiatu ostrołęckiego za okazane wsparcie oraz liczne inspiracje i wręczył piękną wycinanką kurpiowską Grażynie Jałgos-Dębskiej.

Były też nagrody dla uczestników i w wyniku losowania Kamil Stepnowski i Robert Niedzwiecki otrzymali pamiątkowe niespodzianki.

Takie wydarzenia są inspiracją dla każdego sołtysa, to super pomysł na spotkanie się, poznanie i zdobycie nowej wiedzy i umiejętności potrzebnych w codziennych działaniach.

Fot. Archiwum Robert Niedzwiecki