Nasi parlamentarzyści złożyli ślubowanie

We wtorek 12 listopada odbyły się pierwsze posiedzenia Sejmu i Senatu nowej kadencji. Jednym z ich punktów były złożenie ślubowania przez nie tak dawno wybranych senatorów i posłów.

Tekst ślubowania w przypadku obu izb Parlamentu jest taki sam: „Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej”.

Słowa „Ślubuję, tak mi dopomóż Bóg” wypowiedzieli parlamentarzyści z Ostrołęki: senator Robert Mamątow i poseł Arkadiusz Czartoryski. Dla senatora będzie to trzecia, a dla posła – piąta kadencja.

Pierwsze posiedzenia – najpierw Sejmu, potem Senatu – otwierał prezydent Polski Andrzej Duda. W Senacie prezydent mówił:

– Dosłownie kilka godzin temu miałem ten zaszczyt i przyjemność, otwierając pierwsze posiedzenie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej IX kadencji, podziękować wszystkim polskim wyborcom, podziękować tym 18,5 miliona naszych rodaków, którzy poszli do urn i oddali swój głos w wyborach parlamentarnych do Sejmu i Senatu, tworząc tym samym frekwencję, jakiej nie widzieliśmy od 1989 r. – 62%. Myślę, że to wielka radość dla nas wszystkich. Dla mnie oczywiście jako prezydenta Rzeczypospolitej, dzisiaj głowy państwa, której zależy na tym, żeby demokracja w Polsce się umacniała, żeby ta obywatelskość w Polsce była coraz większa wraz ze świadomością tego, że warto sprawy brać w swoje ręce, bo głos ma znaczenie, kształtuje Rzeczpospolitą taką, jakiej byśmy chcieli. Czasem mówimy: Rzeczpospolitą naszych marzeń.

Senat – posiedzenie na żywo:

Sejm – transmisja na żywo:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kama

Brawo Panowie, godna reprezentacja

Olinary

Całe szczęście, że mamy w Ostrołęce tak przyzwoitych i prawdziwych patriotów w Sejmie i Senacie. Duma Panowie

pit

Gratulacje

3
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x