Nasi na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce do lat 20

Od 3 do 5 lipca w Raciborzu były rozgrywane Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce do lat 20. Udział w nich wzięło 700 zawodników. Byli tam także sportowcy z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki.

Po pierwszym dniu zawodów, brązowy medal w pchnięciu kulą wywalczył Damian Niedźwiecki – podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szuster. Wynikiem 18.47 m. ustanowił nowy rekord życiowy oraz uzyskał kwalifikacją na Mistrzostwa Europy U20.

W tej samej konkurencji Oskar Żebrowski również poprawił rekord życiowy – 17.27m zajmując 5 miejsce.

Katarzyna Butler (trener Bartosz Witkowski) także ustanowiła nowy rekord życiowy w biegu eliminacyjnym na 800m – 2’16:47s – 14 miejsce.

W ostatnim dniu rywalizacji najlepiej zaprezentował się Damian Niedźwiecki, który poprawiając rekord życiowy w rzucie dyskiem (1,75kg) – 52.64m, zajął – najmniej lubiane przez sportowców, 4 miejsce.

Katarzyna Butler ukończyła bieg na 1500m z wynikiem 4’42:97s i zajęła 10miejsce (rekord życiowy).
Oskar Żebrowski rzucił dyskiem o wadze 1,75kg na odległość 45.90m, czym ustanowił rekord życiowy i zajął 12 miejsce.