Nasi maturzyści bez klasyfikacji. Co dalej?

Jak się dowiedzieliśmy, w żadnej ze szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych w Ostrołęce nie przeprowadzono w środę 24 kwietnia klasyfikacji maturzystów.

Klasyfikacje nie odbyły się, ponieważ ze względu na strajk nauczycieli na radę pedagogiczną przyszło zbyt mało pedagogów i tym samym nie zebrało się kworum.

Dyrektorzy szkół wyznaczyli nowe terminy zebrań rady pedagogicznej: większość z nich ustalono na czwartek 25 kwietnia, część na piątek 26 kwietnia.

Przypomnijmy, że aby matury mogły się odbyć, wcześniej maturzyści powinni dostać świadectwa ukończenia szkoły. Wystawianie ocen i zatwierdzanie ich odbywa przez rady pedagogiczne, które dokonują klasyfikacji uczniów. Bez klasyfikacji uczniowie nie będą mogli zatem napisać egzaminu dojrzałości.

W tej sprawie interweniuje rząd. Mateusz Morawiecki ogłosił projekt nowelizacji prawa oświatowego: gdy o klasyfikacji uczniów nie zadecyduje rada, zrobić to będzie mógł dyrektor, a w szczególnych przypadkach nauczyciel wyznaczony przez organ prowadzący (w przypadku Ostrołęki – samorząd miasta).

Jeśli nowelizację podpisze prezydent Polski, to wejdzie ona w życie 27 kwietnia. W związku z tym przeprowadzenie klasyfikacji będzie możliwe 29 i 30 kwietnia.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
mieszkaniec Ostrołęki

Zacznie się problem ,koniec roku a wycieczki darmowe zagrożone ,kto nam za to zapłaci.

Marka

wszyscy „nauczyciele” , którzy w ten sposób strajkują- do natychmiastowego zwonienia! NATYCHMIAST!

do Marka

A ty eNTELIGENCIE będziesz uczyć

rodzic i nauczyciel

Nauczyciele, ogarnijcie się i przestańcie się wygłupiać. Broniarz was podpuszcza i sam zbija kapitał polityczny waszym kosztem. Zatraciliście powagę, autorytet i moralność zawodu nauczyciela, szybko tego nie odbudujecie.
Wróćcie do pracy i do młodzieży, to jest wasz obowiązek.

za_pieniadze_zrobie_wszycho

checsz powiedzeić że to ciemna masa bezmózgich baranów co się słucha jednego pana pod wąsem. ??? coś dużo ich i wszyscy mają takie samo zdanie, To trzeba będzie powsadzać wszystkich do paki jako więźniów politycznych

pan_Profesor

Ale zli ci nauczyciele przecież w telewizorze redaktorzy mówia że to najlepszy rząd jaki mógł się nam trafić, wszystkie kraje europy zachodniej moga tylko pomarzyć i takim wysokim PKB jak u nas, niemcy nam zazdroszczą. , czy belfry są tak biedne że nie mają telewizora ??