Nasi lekkoatleci walczyli w Białej Podlaskiej i w Płocku. Zobacz jak im poszło

Sportowcy z UKS Siódemka Ostrołęka wzięli udział w zawodach w Białej Podlaskiej i w Płocku. W Białej Podlaskiej najwyższe miejsce uzyskała Marta Łada, a w Płocku – Izabela Marcińczyk.

Zawodniczki ostrołęckiej Siódemki pokazały co potrafią 15 sierpnia w Białej Podlaskiej. Najlepiej wypadła Marta Łada, która zajęła 4 miejsce w trójskoku z najlepszym wynikiem w tym sezonie – 11,40m. 6 w tej samej konkurencji była Nikolina Dziadak, a jej wynik – 10,91m to rekord życiowy i pewna kwalifikacja na wrześniowe Mistrzostwa Polski U-18. 8 miejsce z wynikiem 9,77m zajęła Oliwia Budziłek.

Następnego dnia Siódemka Ostrołęka wzięła udział w Memoriale Marka Zarychty w Płocku. Tu najlepiej wypadła Izabela Marcińczyk, która zajęła 2 miejsce w biegu na 400m z najlepszym wynikiem w tym sezonie – 63,24s. 6 w tej samej konkurencji była Klaudia Pażych – 68,00. Także 6 miejsce ale w skoku w dal zajęła Nikolina Dziadak z najlepszym wynikiem w tym sezonie – 4,82m, a 7 także z najlepszym w sezonie był Wiktoria Pyskło (4,70m). Obie zawodniczki startowały także na 100m, gdzie znacznie poprawiły swoje rekordy życiowe. Dziadak przebiegła ten dystans w 13,7s, a Pyskło 13,75s.
Pozostałe zawodniczki: Angelika Murach – 4,33m w skoku w dal (rekord życiowy), Aleksandra Kuklińska – 71,26s na 400m.

W Płocku bieg memoriałowy na dystansie 800m wygrał wychowanek Siódemki, obecnie reprezentujący AZS-AWF Warszawa – Daniel Gadomski, osiągając czas 1:51,29s (3 dni wcześniej 13 sierpnia w Sopocie na Memoriale Janusza Sidły – 1:50,47s).