Nasi lekkoatleci na arenach. Izabela Roicka wygrała konkurs skoku w dal

W niedzielę 30 sierpnia Uczniowski Klub Sportowy Siódemka startował w Warszawie. Spośród 11 osobowej ekipy tym razem najlepiej wypadła 14-letnia Izabela Roicka, która wygrała konkurs skoku w dal młodziczek z rezultatem 4,69m, a w biegu na 80m przez płotki, w której to konkurencji wstąpiła po raz pierwszy w życiu zajęła 4 miejsce (14,98s).

Na podium byli także: Nikolina Dziadak – 2 miejsce w trójskoku i nowy rekord życiowy – 11,15m oraz Marta Łada – 3 w tej samej konkurencji – 10,94m. Tuż za podium na 4 miejscu prócz wspomnianej Roickiej była także Wiktoria Pyskło – 10,23m w trójskoku.
Pozostałe wyniki:

• Maja Pajewska – 10,02m w trójskoku (6 miejsce i rekord życiowy),
  • Oliwia Budziłek – 9,91m w trójskoku (8 miejsce),
  • Małgorzata Wierzbowska – 47,25s na 300m (rekord życiowy),
  • Aleksandra Kuklińska – 49,63s na 300m,
  • Szymon Sala (13 lat) – 48,68s w biegu na 300m (rekord życiowy poprawiony o prawie 10 sekund),
  • Maja Wołosz (13 lat) – 51,65s w biegu na 300m (rekord życiowy poprawiony o ponad 7 sekund)
  • Izabela Drężek – 15,11 na 100m i 31,90m na 200m,

W ten sam weekend odbywały się we Włocławku Mistrzostwa Polski Seniorów. W niedzielnym finale biegu na 800m startował wychowanek Siódemki i trenera Dariusza Dąbrowskiego –  Daniel Gadomski, który na czas studiów reprezentuje AZS-AWF Warszawa. Zajął on wysokie 4 miejsce w biegu na 800m z czasem 1:49,60s (w sobotnich eliminacjach rekord życiowy –  1:49,49s), a w biegu sztafetowym 4 x 400m wraz kolegami z Klubu zajął 5 miejsce (3:15,74s).