Nasi kierowcy nie popisali się. Zatrzymano ich w sąsiednich powiatach

Nie popisali się ostatnio kierowcy z naszego regionu. Mieszkanka gminy Czerwin jechała przez powiat łomżyński mimo tego, że była pijana. Z kolei w powiecie wyszkowskim znacznie przekroczył prędkość mieszkaniec Ostrołęki.

Oba zdarzenia miały miejsce w środę 2 grudnia.

Po godz. 8.00 w miejscowości Jakać Dworna, powiat łomżyńskim, policjantki z drogówki w Łomży postanowiły zatrzymać do kontroli bmw. Od kierującej wyczuły alkohol – rzeczywiście badanie stanu trzeźwości potwierdziło ich przypuszczenia, kobieta była pijana. 36-letnia mieszkanka gminy Czerwin miała ponad promil alkoholu w organizmie.

Konsekwencje tego były następujące: straciła prawo jazdy, a bmw trafiło na parking strzeżony. To nie koniec kłopotów mieszkanki gminy Czerwin – grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Z kolei przez wieś Prabuty w powiecie wyszkowskim (droga na S8 i Warszawę) jechał, a właściwie pędził, mieszkaniec Ostrołęki. W obszarze zabudowanym jechał z prędkością 113 km/h, czyli o 63 km/h za szybko. Nadział się na patrol wyszkowskiej drogówki wchodzący w skład grupy Speed walczącej z piratami drogowymi.

To spotkanie z mundurowymi słono go kosztowało. Stracił prawko na 3 miesiące, nałożono na niego wysoki mandat, a ponadto dopisano mu 10 punktów karnych.