Nasi Czytelnicy o strajku nauczycieli: „Rozumiem, że mało zarabiają, ale…”

W poniedziałek 8 kwietnia rozpoczął się strajk nauczycieli. Od początku wywołuje on wiele emocji, również wśród naszych Czytelników, którzy dzielą się z nami swoimi opiniami na temat protestu pedagogów.

W ostatnim czasie wiele pisaliśmy o strajku nauczycieli w Ostrołęce. Protest budzi różne emocje także u naszych Czytelników, którzy piszą komentarze pod artykułami, pod postami na Facebooku bądź bezpośrednio do naszej redakcji. Oto niektóre z ich komentarzy na temat protestu pedagogów:

  • „Jest wielu młodych nauczycieli, dla których nie ma zatrudnienia, nie zblazowanych. Niech strajkujący zwolnią się z pracy, to może dzieci nie będą musiały z korepetycji korzystać.”
  • „Nauczyciele są mięsem armatnim dla Broniarza w walce politycznej kierowanej przez Schetynę… Szkoda, że przez 8 lat było wam dobrze bez podwyżek!”
  • „Ja rozumiem, że nauczyciele może mało zarabiają… Ale tysiąc złotych podwyżki to przesada. Nie rozumiem tego. Jestem uczniem jednego z liceum w Ostrołęce i naprawdę nauczycieli z powołania jest jak na lekarstwo… I tak na korki trzeba chodzić. Narzekają na politykę PiS-u, bo rozdają pieniądze za darmo na dzieci.”
  • „Jestem tzw. pracownikiem fizycznym i chciałbym, by moje dzieci nauczały osoby zarabiające godnie. A jest tak, że znaczna większość z nich zarabia dużo mniej ode mnie. Ja pracuje 40h tygodniowo (+/- 5h), a średnia godzin nauczyciela to 47h, więc średnio pracują więcej niż ja.”
0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gość

Nauczyciele ludzie wykształceni, a robią u Broniarza za „pożytecznych idiotów”. Obiecane „broniarzowe srebrniki” zaślepiły na tyle, że przysłoniły umiejętność logicznego myślenia. Poszedł „na psy” prestiż, etyka, dbałość o dobro ucznia, et cetera.

Polak

Od 2018 otrzymali 550 zł podwyżki. Teraz Solidarność zgodziła się na 700 zł podwyżki i zakończyli strajk. Broniarz – Brojarz ciągle nakręca. Mógł zorganizować strajk w lisopadzie czy grudniu. Organizując w kampani wyborczej potwierdził że jest politykiem na usługach Koalicji Europejskiej. Dziwię się że wszyscy Ostrołęccy nauczyciele są w ZNP – sldowskiej przybudówce. Skoro tak to jakie wartości wpajacie naszym dzieciom – lewackie??? A może po kryjomu LGBT i inne zboczenie??? A do szału mnie doprowadza mówienie że…Niech rodzice posiedzą w domu że swoimi dziećmi to docenią „. Powierzamy wam nasze największe skarby żebyście ich uczyli wartości prawdziwych A nie… Czytaj więcej »

Jhh

Nic dodać nic ująć. To samo uważam.

do psedopolaka

a od 2012 nie dostali NIC. LGBT cię mierzi „bo w końcu ktoś nazwał to co robisz w domu” Tylko ty jak KK nazywasz to inaczej…. Ja pamiętam nauczycieli z pasją (jakieś 25 lat wstecz)…… A za tak gównianą pensję to nauczycielem zostaje tylko………….desperat lub człowiek z pasją Ale Pisowi to pasuje…. im głupszy tym szybciej złapany na którąś z 500+ …. a to na dziecko…. a to na świnkę …. a to na krówkę….. Nauczyciele nie wpisują się w tą narrację bo to osoby inteligentne i według badań mniej niż 12% nauczycieli głosuje na PiS……. Prezes woli „debili intelektualnych”… Czytaj więcej »

Do de.bila

A gdzie te podwyżki widziałeś baranie… Rozumiem ze centrala przesłała taki przekaz dnia…. A ty nawet nie wiesz jaki jest dzień tygodnia.

Lati

O twoim poziomie świadczy wpis powyżej. A podwyżki są i będą, w odróżnieniu do czasów platfusów.

do psedopolaka

Pokaż mi debi#lu (na Polaka to trzeba mieć klasę) pasek nauczyciela na którym będzie te 550 złotych podwyżki………………..

mieszkaniec Ostrołęki

który pasek ten pierwszy czy ten drugi -radziłbym zobaczyć obydwa a najlepiej zajrzeć do PIT

Gość

Sprywatyzować szkoły !

I co?

Prywatne szkoły załatwią sprawę.
Prywatna szkoła ZNP nie strajkuje.
???

Vasyl

No bez przeaady, nauczyciele samo przyznali się ze w 2018 doatali 500zl podwyżki. Solidarność zgodzila się na 700zl.
Razem mamy 1200zl w przedziale nie calych 2ch lat.

Kris

Oraz zgodziła się na dołożenie do etatu 30% więcej zajęć. Czyli jeśli pracujesz 8 godzin i zarabiasz 3000 zł, a pracodawca dołoży Ci 4 godziny pracy i 1000 zł podwyżki to będziesz zadowolony?

mieszkaniec Ostrołęki

‚Pan Broniarz wiedział jak kiedy zorganizować strajk polityczny zarządał 1000 i ani kroku w tył bo za 500 trudno byłoby wszystkich zmobilizować za mała kasa ale 1000 to już warto walczyć wszyscy uwierzyli ,że można aż tyle dostać ,ale niestety Polska to również inni .Najpierw trzeba rozruszać gospodarkę ,która pozwoli na większe wpływy do budżetu a tym samym spełnienie wszystkich realnych żądań. Ktoś kto nie jest zorientowany zrozumiał ,że rząd daje dodatki rolnikom na zwierzęta ,a prawda jest taka ,że rolnicy dostają dopłaty na hodowlę i produkcję od unii europejskiej nie od rządu ale te dopłaty były niższe dla naszych… Czytaj więcej »

Nowy

I ile będzie po dołożeniu tych 30% do etatu? 4 czy 5 godzin dydaktycznych dziennie? A pamiętasz przymusowe niepłatne godziny karciane i zero podwyżek od Platformy w 2012-2015?

Kris

Pamiętam. A ilu nauczycieli trzeba zwolnić aby inni dostali te 22 lub 24 godziny – około 20%.

Jan

Sami odejdą np. na emeryturę + trochę miernot broniarzowych i git.

Mira

Niech strajkują, mają prawo, tylko niech nie opowiadają, że chodzi o godność. Każdy wie, że to polityka antyrządowa i kasa.

mieszkanka

w Niemczech akurat nie mają prawa do strajku, 1 dzień próbowali i zaraz Sąd przywołał ich do porządku. Służba publiczna nie strajkuje! dlaczego u nas może oto jest pytanie…