Nasi atleci na ciechanowskich pomostach. Mamy dwa debiuty

W sobotę 19 września, na ciechanowskim pomoście, startowała trójka zawodników UKS Atleta w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego do lat 16. Dla dwójki z nich – Aleksandra Płodziszewskiego i Wiktora Krukowskiego był to debiut, jeśli chodzi o zawody w podnoszeniu ciężarów.

Olek zaliczył rwanie bardzo udanie. W trzech próbach zaliczył bez przeszkód 40, 45 i 50kg. Niestety w podrzucie zabrakło już sił. Olek zaliczył pierwsze podejście, czyli 50kg, jednak drugie – 55kg spalił przez dociśnięcie sztangi. Trzecia próba skończyła się tak samo i ostatecznie skończył z wynikiem 100 kg w dwuboju. Aleksander startował w kategorii wagowej do 81 kg, w której zajął 1 miejsce.

Wiktor zaczął rwanie, podobnie jak jego kolega, od 40kg i wyrwał je bezproblemowo. Kolejne 43kg również nie stanowiły wyzwania. W trzecim podejściu zaatakował 47kg, które wyrwał, jednak nie udało się już wstać, wobec czego ta próba została niezaliczona. W podrzucie zaś zaliczył kolejno 50,53 i 57kg. W dwuboju również zyskał 100 kg. Zajął siódme miejsce w swojej kategorii wagowej (89kg).

Trzeci zawodnik, Dawid Osowiecki, zaliczył wszystkie sześć podejść – 55, 60 i 65 kg w rwaniu oraz 67, 73 oraz 76 kg w podrzucie, pobijając tym samym swoje rekordy życiowe. W dwuboju uzyskał ostatecznie 141 kg. Zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wagowej (+102kg).

Na zawody nasi młodzi atleci pojechali pod opieką trenerów: Jakuba Borkowskiego i Zenona Grądzkiego.