Narew przegrała z Koroną Karolinowo, a nasza Korona z Ząbkovią

Do olbrzymiej niespodzianki doszło w sobotę 25 maja w Karolinowie, gdzie miejscowa Korona pokonała w meczu A-klasy MZKS Narew 1962, 2:1. Niestety, zgodnie z oczekiwaniami, ostrołęcka Korona przegrała w IV lidze w Ząbkach z tamtejszą Ząbkovią, 0:2. Zwycięstwem 3:2 zakończył się mecz o mistrzostwo B-klasy rezerw Korony z FC Różan. Mecz Jantaru został przełożony.

„Planowaną” porażkę zaliczyli w sobotę na wyjeździe piłkarze Korony. W meczu o mistrzostwo IV ligi przegrali z tamtejszą Ząbkovią, tracąc obie bramki w końcówkach pierwszej i drugiej połowy. Żółto-niebiescy zagrali lepiej niż w ostatnich meczach ze słabszymi rywalami, ale na doświadczony zespół z Ząbek to nie wystarczyło. Ostrołęczanie muszą szukać potrzebnych do utrzymania punktów w trzech ostatnich meczach. Najbliższy u siebie z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

Niepowodzeniem zakończył się wyjazd drużyny MZKS Narew 1962 do Karolinowa. Ostrołęczanie zagrali słaby mecz i sensacyjnie przegrali z drużyną, która broni się przed spadkiem do najniższej klasy rozgrywkowej. Oby to nie był poważniejszy kryzys formy niebiesko-czerwonych, bo za tydzień czeka ich mecz z liderem i o zwycięstwo nie będzie łatwo. Honorowego gola dla MZKS Narew 1962 zdobył, w doliczonym czasie gry, Mateusz Pełtak.

Korona II rozegrała tym razem dobry mecz i zasłużenie pokonała u siebie, w niedzielne popołudnie 26 maja, FC Różan. Początek meczu należał do gości, którzy prowadzili już 2:0. Gospodarzom udało się opanować sytuację na boisku, odrobić straty i pokonać rywala. Gole dla żółto-niebieskich zdobyli: Piotr Ludwiczak, Aleksander Juchniewicz oraz Leszek Galara.

Sobotni mecz o mistrzostwo III ligi piłkarek Jantaru z Orlętami Baboszewo został przełożony. Spotkanie odbędzie się w sobotę 1 czerwca na stadionie przy ulicy Witosa 1, początek o godzinie 11.00.