Narew bez awansu. Sukces Troszyna

Za nami ostatnie mecze w okręgówce o awans do IV ligi. Narew Ostrołęce przegrała mecz z Mławianką Mławą. Swoje spotkanie wygrał za to KS CK Troszyn, któremu zwycięstwo dało promocję na wyższy szczebel rozgrywek.

W środę 17 czerwca rozegrano ostatnie mecze w okręgówce o awans do IV ligi. Narew Ostrołęka grała z Mławianką Mława, KS CK Troszyn ze Żbikiem Nasielsk.

Narwi i Troszynowi wystarczyły remisy, aby zdobyć awans. Ich rywale potrzebowali zwycięstw. Oba nasze zespoły grały na wyjeździe.

Pewnie swój mecz wygrał Troszyn i zagra w IV lidze. Rozbił Nasielsk 1:4.

Mecz Narwi z Mławianką można było oglądać dzięki transmisji online na Facebooku ostrołęckiego klubu.

W dość krótkim odstępie czasu ostrołęczanie stracili dwie bramki: pierwsza to samobój, druga to efekt dużego błędu w obronie. Próbowali przejąć inicjatywę, ale niewiele z tego wynikało. Gospodarze natomiast groźnie kontrowali. I dwukrotnie mogli strzelić bramki – jeden ze strzałów zza pola karnego zatrzymał się na poprzeczce.

Pod koniec pierwszej połowy Narew przeprowadziła akcję, która zakończyła się golem. Po dośrodkowaniu w pole karne z bliskiej odległości piłkę do siatki wpakował Przemysław Olesiński. Było 2:1.

Na drugą połowę Narew wyszła więc z nadzieją na doprowadzenie do remisu. Niestety, musiała jednak długi czas grać w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartkę dostał Dariusz Jastrzębski. Ostrołęczanie jednak strzelili na 2:2. Po świetnym dośrodkowaniu głową celnie przymierzył Kamil Jastrzębski.

Radość trwała jednak chwilę. Mławianie szybko odpowiedzieli, trafiając na 3:2, a potem dołożyli gola na 4:2, pewnie wykorzystując rzut karny, czym przypieczętowali awans do IV ligi. Narew Ostrołęka zostaje w okręgówce.