Najwięcej bonów turystycznych na Mazowszu

ZUS na Mazowszu wygenerował 620 tys. bonów turystycznych, a co 5 rodzic w regionie zdążył już go aktywować.

– Z najnowszych danych wynika, że w województwie mazowieckim rodzice aktywowali już ponad 135 tys. bonów turystycznych. To najwięcej w Polsce – informuje regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim Piotr Olewiński. – ZUS wygenerował tutaj 620 tys. bonów.

Oznacza to, że 1 na 5 uprawnionych skorzystał już z dopłaty do usług turystycznych lub ma zamiar niedługo z takowych skorzystać. Jest z czego wybierać, bo do tej pory udział w programie zgłosiło ponad 17 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego.

Jeśli nie wykorzystaliście bonu w te wakacje – nic straconego. Jest on ważny do końca marca 2022 roku, więc w kolejne lato również będzie można skorzystać ze wsparcia.

– Bon Turystyczny jest ogromnym wsparciem dla podmiotów turystycznych oraz rodzin. Pod koniec wakacji widzieliśmy rosnące zainteresowaniem bonem. Na jego realizację jest bardzo dużo czasu. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. Co istotne, nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze” – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Wciąż też firmy turystyczne i organizacje pożytku publicznego mogą zgłaszać się do programu – dzięki temu za ich usługi będzie można zapłacić bonem.

Bon dostępny jest na PUE ZUS w zakładce „Ogólny”. W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę „Polski Bon Turystyczny”, a następnie „Mój bon”. Bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych, które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie Rodzina 500 plus.

Fot. Pixabay