Najpierw na sesji, teraz oficjalny komunikat. Miasto raz jeszcze odpowiada na skargę dewelopera

Jedna z firm deweloperskich poskarżyła się w oficjalnym piśmie na to, że ratusz utrudnia jej budowę nowych bloków. Najpierw skargę skomentował prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik, a ostatnio miasto wydało w tej sprawie oficjalny komunikat.

O co chodzi deweloperowi, który stawia bloki za terenem szpitala w Ostrołęce? Narzeka na opieszałość miejskich urzędników, przez którą – jak utrzymuje w piśmie – nie może otrzymać pozwolenia na budowę.

Jego skarga dotarła do prezydenta, przewodniczącego Rady Miasta, a także do osób, które zarezerwowały w bloku mieszkania.

Prezydent na sesji Rady Miasta z 24 października ustosunkował się do zarzutów. Szerzej pisaliśmy o tym, a także o piśmie dewelopera, TUTAJ. Dodatkowo ratusz wydał oficjalny komunikat.

Poniżej pełna odpowiedź na skargę dewelopera zamieszczona na stronie Urzędu Miasta Ostrołęki:

„W ostatnich dniach w mediach kilkukrotnie pojawiły się artykuły i komentarze dotyczące rzekomej opieszałości Urzędu Miasta w stosunku do PBM „ISBUD” Development Józef Łatyfowicz. Deweloper zarzucił urzędnikom, że od 30 lipca br. przez 65 dni nie zajęli stanowiska w jego sprawie. 

Chcemy sprostować tą informację, ponieważ w okresie od 30 lipca 2019 do dnia, w którym „ISBUD” skierował do nas skargę, odbyło się kilka spotkań z przedstawicielami tej firmy.

Jedno z tych spotkań miało miejsce 17 września 2019 w Wydziale Dróg. Spotkanie dotyczyło przeanalizowania wpływu nowych budynków na infrastrukturę drogową i zakończyło się deklaracją przedstawiciela Inwestora ponownego przeanalizowania tego tematu. 

Zamiast oczekiwanej przez nas analizy otrzymaliśmy pismo ze skargą, która naszym zdaniem nie jest zasadna, ponieważ ze strony Urzędu zostały podjęte starania na rzecz rozwiązania poruszanej kwestii.

25 października br. w Urzędzie Miasta Ostrołęki odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami firmy PBM „ISBUD” Development Józef Łatyfowicz. Dotyczyło ono uzgodnienia koncepcji obsługi komunikacyjnej planowanych przez dewelopera budynków mieszkalnych przy ul. Zofii Rogalewicz oraz złożonej przez firmę skargi.

Na spotkaniu deweloper przedstawił propozycję przygotowania dodatkowej analizy i wprowadzenia stosownych zmian w istniejącym układzie komunikacyjnym dopiero przy planach budowy kolejnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych.

Zgodziliśmy się na takie rozwiązanie i ustaliliśmy, że analiza, którą Inwestor przedstawił 30 lipca 2019 (a która nie zakłada zmian w infrastrukturze drogowej), zostanie warunkowo przyjęta, zaś nową analizę Inwestor przedstawi przy kolejnych inwestycjach, które w tej lokalizacji planuje firma PBM „ISBUD” Development Józef Łatyfowicz.”

Fot. Steffi Timm/Pixabay

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ffff

Skoro miasto zgodziło się 30 lipca to dlaczego odpowiada w listopadzie. A Vive kręci teledyski zamiast zająć się robota.