„Najmniej znana kraina Polski” – zobaczcie film o Kurpiach (wideo)

Ukazał się na YouTube kolejny odcinek z serii „Podróż dookoła Polski” pt. „Najmniej znana kraina Polski. Kurpie”. Co tak wielkie wrażenie zrobiło na podróżnikach? Zobaczcie wideo.

Seria „Podróż dookoła Polski” to dzieło Anny i Marcina Nowaków. Prowadzą oni kanał podróżniczy „Wędrowne Motyle”, a także jednego z najpopularniejszych blogów podróżniczych w Polsce.

„Od 2 lat gdy zostawiliśmy nasze życie na etacie podróżujemy, filmujemy, piszemy, jesteśmy poza domem przez połowę roku przynajmniej – to nasz sposób na życie i praca. Chcemy (tak jak na blogu) w naszych vlogach i filmach pokazywać nieco ambitniejsze podejście do podróżowania: łączyć ciekawostki podróżnicze, geograficzne, historyczne z informacjami praktycznymi. Inspirować i uczyć. Łączyć ładne kadry z ciekawymi opowieściami.” – piszą o sobie.

– Dziś region niesamowicie unikatowy i pomijany – mówi na wstępie odcinka Marcin Nowak.

Jesteśmy w północnej części administracyjnego województwa mazowieckiego, w regionie często pomijanym na przykład w drodze na Mazury, czyli na Kurpiach.

Jak podobało się podróżnikom na Kurpiach? Czy polecili je innym? Zachęcamy do obejrzenia filmu, w którym występuje też wiele osób znanych w naszym regionie.

A oto – na zachętę – jego opis przygotowany przez autorów:

„Kontynuujemy naszą samochodową podróż dookoła Polski. Z rubieży Podlasia wzdłuż Bugu ruszyliśmy do krainy absolutnie niesłusznie pomijanej i za mało znanej. Popołudnie już na Kurpiach. Po okluzji temperatura spadła o 12 stopni. Ale pogoda się nie popsuła. W skłonie dnia przy pięknym świetle i lekkim wietrze sunęliśmy pierwszy raz w życiu kajakami po rzece. I to nie byle jakiej. A potem… mnóstwo magicznych chwil i okazja do poznania jednej z najmniej znanych a najbardziej fascynującej krainy etnograficznej w Polsce.