Nagrodą – spotkanie z Piotrem Nowackim, znakomitym rysownikiem komiksowym

Cooltownia zaprasza dzieci w wieku od 7 do 11 lat do udziału w konkursie w ramach projektu „Literatura to ie bzdura”. Pula nagród dopiero się tworzy, ale już wiadomo, że jedną z nich będzie spotkanie z Piotrem Nowackim, znanym rysownikiem komiksowym.

Jakiś czas temu wymyśliliśmy sobie projekt pod nawą: „Literatura to nie bzdura”. Projekt , który miał przybliżyć dzieciakom literaturę dawną i współczesną. Projekt udało nam się w całości przeprowadzić w klasie trzeciej w STO. Przyjechał na spotkanie Andrzej Marek Grabowski, wszyscy byli bardzo zadowoleni, i zaczęliśmy kolejne projekty w SP nr 4 i STO – opowiada Staszek Orłowski, instruktor pracy środowiskowej.

Projekty ruszyły, ale – w dobie epidemii, musiały zostać przerwane. Ich twórcy jednak nie chcą by odeszły w zapomnienie stąd konkurs pod nazwą ‚Literatura to nie bzdura”.

Konkurs będzie składał się z kilku etapów. Pierwsze zadanie zostało już ogłoszone. To narysowanie trzech bohaterów na podstawie ich opisów podanych na FB COOLTOWNIA.

Prace można nadsyłać do 20 maja. Nagrodą w konkursie będzie m.in. zaproszenie na zamknięte spotkanie z Piotrem Nowackim – jednym z czołowych twórców komiksów dla dzieci.

Fot.pl.wikipedia.org