Nagroda dla Aleksandrowa za wiatę z funduszu sołeckiego. A niedawno myślano o likwidacji funduszu…

Sołectwo Aleksandrowo, gmina Lelis, zajęło II miejsce – i zgarnęło nagrodę w wysokości 2 tys. zł – w konkursie „Fundusz Sołecki – najlepsza inicjatywa” na Mazowszu. Nagrodę otrzymało za sfinansowaną w dużej mierze z funduszu sołeckiego wiatę na placu wiejskim.

Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce podczas Krajowego Dnia Sołtysa na Mazowszu, który odbył się na początku września w Otrębusach. W imieniu Aleksandrowa odebrali ją sołtys wsi (a także radny gminy Lelis) Kamil Stepnowski, Sylwia Kaczyńska (sołtyska Gąsk z gminy Lelis) oraz Katarzyna Wilk (sołtyska Bieganowa, gm. Jaktorów). Pieniądze za II miejsce przeznaczone będą na rzecz sołectwa.

– Dziewięć miesięcy temu był zamysł włodarza naszej gminy, aby zlikwidować fundusz sołecki – skomentował Kamil Stepnowski. – Jak widać, pomysły realizowane z tych środków i efekt końcowy działań z nim związanych na szczęście są zauważane także poza granicami gminy Lelis. Za budowę wiaty, która w dużej mierze powstała ze środków funduszu sołeckiego, Aleksandrowo zostało laureatem II miejsca w wojewódzkiej edycji konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Cieszę się, że takie narzędzie jak fundusz sołecki zostaje w naszej gminie. Biorąc pod uwagę, co w tym roku za jego sprawą powstało na niektórych placach wiejskich, wierzę głęboko, że za rok na podium z pewnością ponownie stanie któreś z sołectw z gminy Lelis.

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Marek

Ten to ma pomysły. Gratulacje Panie Kamil, tak trzymaj, ta gmina Cię potrzebuje.

1
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x