Nad czym pracowała senacka komisja? Mówił o tym senator Robert Mamątow

Senator Robert Mamątow (PiS) jest przewodniczącym senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji. Na ostatnim posiedzeniu Senatu zdał sprawozdanie o petycjach, którymi zajmowała się jego komisja w 2018 roku.

Wspomniana komisja, której przewodniczy senator Robert Mamątow, ma wiele funkcji. Jedną z nich jest rozpatrywanie petycji, które trafiają do izby wyższej Parlamentu.

W 2018 r. marszałek Senatu skierował do Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji 84 petycje. To jednak nie wszystko – komisja kontynuowała prace nad 26 petycjami z 2017 r. Łącznie to daje 110 pism od obywateli, wymagających szczegółowej analizy.

Czego dotyczą petycje? Przeróżnych spraw: m.in. udostępniania informacji publicznych, wolności sumienia i wyznania, ochrony zdrowia, praw nieletnich, nadawania orderów i odznaczeń, służb mundurowych, prawa prasowego, czasu nadawania reklam w radiu i telewizji, spółdzielczości mieszkaniowej czy praw konsumenckich.

– W 2018 r. Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji na podstawie postulatów z 6 petycji przygotowała 6 projektów ustaw, w stosunku do 25 petycji zapadła decyzja o kontynuowaniu prac nad nimi, zaś w odniesieniu do pozostałych petycji postanowiono o zakończeniu prac lub niepodejmowaniu działań – mówił na posiedzeniu Senatu przewodniczący Robert Mamątow.

Więcej informacji o pracy nad petycjami znajdziemy TUTAJ.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
BEN

CIEKAWA PRACA

BEN

CIEKAWA PRACA

karol

Tak trzymać.

Jerzy

Powodzenia Senatorze.

Obserwator

Panie Senatorze proszę tak dalej pracować dla OSTROŁĘKI !