Na środku DK 53 stało auto. W środku: pijana i agresywna kobieta. Była znana policji

To było niecodzienne zgłoszenie. We wtorek 23 lipca zadzwoniono na policję z informacją, że na drodze krajowej nr 53, w Zabrodziu, stoi auto. W środku miała znajdować się pijana i zachowująca się agresywnie kobieta. Opony auta były przebite.

Zgłoszenie na policję w tej dziwnej sprawie wpłynęło około godz. 15.30.

– Na miejsce pojechali policjanci z ostrołęckiego wydziału patrolowego i ruchu drogowego, którzy potwierdzili zdarzenie – informuje oficer prasowy policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Na środku drogi krajowej stał volkswagen, a w nim bardzo agresywna kobieta, która nie reagowała na polecenia policjantów dotyczące otwarcia drzwi.

Wulgarnie odzywała się do funkcjonariuszy, wyzywała wszystkich. Czuć było od niej alkohol.

– Mundurowi rozpoznali kobietę jako 26-letnią mieszkankę naszego powiatu, ponieważ na początku tego miesiąca ta sama osoba zdemolowała obcy dom na terenie gm. Olszewo-Borki – dodaje Tomasz Żerański (pisaliśmy o tym tutaj: Kobieta w moro zdemolowała skrzynkę na listy, moskitierę i antenę!).

Teraz również narobiła sobie problemów. Auto stwarzało zagrożenie dla innych jadących krajówką, więc policjantom nie pozostało nic innego, jak wybić w nim szybę i użyć środków przymusu bezpośredniego.

Pomimo założonych kajdanek kobieta w dalszym ciągu była agresywna, nie zmieniła swojego zachowania również w trakcie badania lekarskiego. Odmówiła badania alkomatem, dlatego została od niej pobrana krew do badań za zawartość alkoholu i narkotyków.

Zabrano ją do aresztu, będzie odpowiadać przed sądem.