Na składzie mieli 10 ton suszu tytoniowego. Śledztwo ostrołęckiej prokuratury

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo w przeciwko Sylwestrowi K. i Przemysławowi K., którym zarzucono popełnienie przestępstw karno-skarbowych, m. in. uchylenie się od obowiązku podatkowego poprzez nieujawnienie do opodatkowania suszu tytoniowego.

29 maja tego roku funkcjonariusze KAS z Olsztyna wraz z funkcjonariuszami Wydziału Przestępczości Gospodarczej KWP w Olsztynie przeprowadzili przeszukanie m. in. posesji z której korzystał Sylwester K. Na jej terenie ujawnili i zabezpieczyli ponad 10 ton nielegalnego suszu tytoniowego. Gdyby zabezpieczony towar trafił na rynek, straty Skarby Państwa z tytułu niezapłaconych należności celno – podatkowych wyniosłyby ponad pięć i pół miliona złotych.

Podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Ostrołęce podejrzani Sylwester K. i Przemysław K. nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego w kwotach po 250.000 zł i 20.000 zł, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Za zarzucane przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat oraz wysoka kara grzywny.

Obraz Monica Volpin z Pixabay