Na rozbudowę Przedszkola nr 18 nie ma co obecnie liczyć

Co z rozbudową przedszkola nr 18 przy ulicy Karłowicza? – zastanawia się radny Jerzy Grabowski. Jego zdaniem rozbudowa tej placówki jest bardzo potrzebna. Znacząco poprawiłaby warunki kształcenia dzieci, umożliwiłaby zwiększenie przyjęć do przedszkola oraz polepszyłaby warunki pracy nauczycieli .

Prezydent Łukasz Kulik w odpowiedzi – po pierwsze, stwierdza, że odpowiedź na to pytanie została w tym roku już udzielona, i to kilkakrotnie: 7 lutego na zapytanie Mirosław Rosaka – przewodniczącego osiedla „Stacja”, 18 marca na zapytanie radnego Mariusza Popielarza, a 28 marca na zapytanie radnego Janusza Kotowskiego. Od tamtego czasu sytuacja nie uległa zmianie, więc najbardziej aktualna jest odpowiedź udzielona radnemu Januszowi Kotowskiemu. I tu następuje cytat owej odpowiedzi.

Odpowiedź jest długa, ale jej konkluzja brzmi, że „nie jest możliwe na chwilę obecną rozpoczęcie prac budowlanych (tym samym rozpoczęcie zadań zaplanowanych w projekcie) mających na celu utworzenie dwóch nowych oddziałów przedszkolnych w placówce.”

Poniżej pełna odpowiedź Łukasza Kulika.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Vincenty

Logo trzeba zmienić to na przedszkole już nie starczy.

Polak

Wszędzie widzi problemy. Z dokończeniem remontów ulic, z obsadą stanowisk w ratuszu – nie ma chętnych do pracy z nim.