Na pokrycie kosztów leczenia Tomasza Pasikowskiego z Ostrołęki

Na stronie pomagam.pl czytamy; „Tomek to cudowny mąż i wspaniały ojciec dwójki dzieci. W grudniu 2016 roku przeszedł krwotok podpajęczynówkowy z pękniętego tętniaka tętnicy łącznej przedniej, powikłany skurczem naczyń. Następstwem krwotoku był bardzo duży obrzęk mózgu, krwiak nadoponowy, skurcz naczyń, zapalenie płuc, niewydolność oddechowa, krążeniowa, oiom, śpiączka, paraliż czterokończynowy i jeszcze narastające wodogłowie oraz zapalenie opon mózgowych. Diagnoza lekarzy – mąż nigdy nie będzie chodził, siedział samodzielnie, mówił itd. Będzie rośliną.”

Tomek, i jego najbliżsi, nie poddają się.

Mieliśmy ogromne szczęście, trafiliśmy na wspaniałego fizjoterapeutę – Pana Tomka, który rozbudził w nas nowy zapał, dodał nadziei i sił. Mąż z dnia na dzień robił coraz większe postępy. Ale w domu to nie to samo, co w specjalistycznym ośrodku i znów los się do nas uśmiechnął. Dzięki wsparciu rodziny, przyjaciół, znajomych, wychowawczyni i rodziców dzieci z klasy naszego syna udało nam się wysłać męża do Instytutu Neurorehabilitacji Animus w Olsztynie.

Obecnie pan Tomasz samodzielnie siedzi, staje i próbuje stawiać pierwsze kroki. To mały cud.

Przede wszystkim dla Tomka. On w końcu uwierzył w to, że może się udać. Razem z fizjoterapeutami bardzo ciężko pracuje. Sześć godzin dziennie. Jest bardzo zdeterminowany i uparty. Efekty są widoczne. Tomek w końcu szczerze się uśmiecha i nie mówi o niczym innym tylko o chodzeniu. Ale jeszcze bardzo długa droga przed nim. Niestety koszty są bardzo duże, a nasze finanse powoli się wyczerpują. Bardzo chcielibyśmy dalej kontynuować tę walkę, zostać jeszcze na tak długo, jak się da w Instytucie. Nie ma tabletki która postawi Tomka na nogi, tylko intensywna rehabilitacja. Dlatego chcemy zwrócić się z prośbą o pomoc do wszystkich dobrych i pomocnych dusz, dzięki którym Tomek może jeszcze bardziej przybliżyć się do odzyskania sprawności. Nawet niewielka pomoc ma dla nas ogromne znaczenie.

Link do zbiórki

https://www.facebook.com/groups/2430182217059744/