Na pograniczu groteski. Takie są dzieła Wiktora Gajdy

Tylko do końca tego tygodnia można oglądać niesamowitą wystawę prac Wiktora Gajdy w Galerii Ostrołęka. 8 kwietnia będzie montowana już nowa wystawa – będzie to malarstwo olejne sztalugowe Ilony Sapki.

Prezentowana obecnie wystawa to żart z otaczającego nas świata, naszych przywar, słabości i lęków. Rzeczywistość jest opisywana przez pryzmat karykatury i śmiechu. Dopełnieniem obrazu są ironiczno-komentatorskie podpisy.

Zenon Kowalczyk, kierownik Galerii Ostrołęka mówi. – Wiktor Gajda, to artysta, który nie daje się wpisać w żadne ramy. Jest prześmiewcą, a jego prace znajdują się na pograniczu groteski.

Wiktor Gajda ma obecnie 81 lat, urodził się w Toruniu, studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa w pracowni Artura Nachta-Samborskiego. Dzieła artysty są w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Miedzi w Legnicy, Muzeum Okręgowego w Chełmie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz w licznych kolekcjach prywatnych.