Na początek pielęgniarstwo. W planach ostrołęcka Filia Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach

List intencyjny w sprawie uruchomienia w Ostrołęce kształcenia na kierunku pielęgniarstwo został podpisany 2 czerwca. Podpisy złożyli: prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik, marszałek Mazowsza Adam Struzik, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach dr hab. Tamara Zacharek.

Zainicjowana współpraca pozwoli uruchomić nowy kierunek już w roku akademickim 2020/2021. Będą to studia I stopnia. Początkowo część zajęć będzie się odbywała w Siedlcach, część w Ostrołęce w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Studenci z naszego miasta i okolic będą mogli odbywać część praktyczną w ostrołęckim szpitalu.

W dalszej perspektywie jest szansa na utworzenia w Ostrołęce Filii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Prezydent Miasta Ostrołęka ufunduje stypendia na pokrycie kosztów pobytu w akademiku dla 30 studentów/studentek z terenu Ostrołęki w roku akademickim 2020/2021 oraz sfinansuje odzież medyczną (fartuchy).


0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gosc

A kiedy ogrodnictwo?