Na otwarcie Parku Wodnego w Ostrołęce jeszcze poczekamy

Od soboty 6 czerwca ponownie otwarte mogą być baseny – to efekt kolejnego etapu znoszenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. W Parku Wodnym w Ostrołęce trwa jednak remont, więc data otwarcia nie jest jeszcze znana.

Ci, którzy tęsknią za pływaniem czy innymi atrakcjami Parku Wodnego w Ostrołęce, muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Wprawdzie ostrołęcki basen mógłby być otwarty już w sobotę 6 czerwca (zamknięty jest już prawie 3 miesiące), ale tak się nie stanie. Dlaczego – wyjaśnia Urząd Miasta Ostrołęki:

„Park Wodny „Aquarium” będzie ponownie otwarty po ukończeniu trwających obecnie prac remontowych.

Ze względu na epidemię koronawirusa decyzją premiera wszystkie obiekty sportowe w Polsce zostały zamknięte 12 marca br. W związku z wysokimi kosztami utrzymania woda w basenie na czas zamknięcia obiektu została spuszczona.

Wykorzystując zamknięcie Parku Wodnego Aquarium, pracownicy jednostki przystąpili do prac remontowych i porządkowych.

Wkrótce prowadzona modernizacja obiektu będzie zakończona. Przed nami pozostały jednak czynności związane m.in. z czyszczeniem wentylacji. Dopiero po ukończeniu wszystkich prac będziemy mogli ponownie napełnić wodą znajdujące się w obiekcie baseny.

O terminie uruchomienia Parku Wodnego poinformujemy w oddzielnym komunikacie.”

Warto też dodać, że w basenach będą obowiązywać wytyczne sanitarne. Jakie konkretnie, dowiemy się zapewne z informacji o dacie ponownego otwarcia miejskiej pływalni.

Fot. Urząd Miasta Ostrołęki