Na dwóch kółkach ruszyły Dni Ostrołęki. Rajd rodzinny i rowery miejskie

Flagi rozeszły się w ciągu kilku minut. Rodzinny rajd rowerowy trwał dłużej, ale pogoda 2 maja ostrołęczan nie rozpieszczała. Tego dnia wystartował także system wypożyczania roweru miejskiego Ostro.Bike.

System rowerów miejskich oficjalnie został oddany do użytku tuż przed rajdem rowerowym. Do dyspozycji ostrołęczan przekazanych zostało 35 rowerów. Jeśli okaże się, że potrzeby mieszkańców w tym zakresie są większe, rowerów ma być więcej. Tak przynajmniej zapewniano 2 maja ze sceny przed Kupcem. 2 maj był także dniem, w którym można było nieodpłatnie skorzystać z miejskich rowerów.

Rodzinny Rajd Rowerowy do Suska Starego ruszył w samo południe, sprzed sceny przy Kupcu. Trasa wiodła m.in. przez Dzbenin, Czarnowiec, Daniszewo, Zapieczne i Drwęcz, w sumie do pokonania było 27 kilometrów. Rowerzyści planowali, że spotkają się na mecie (restauracji Zielony Zakątek) około godz. 14.00.

Do udziału w Majowym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym – jednej z pierwszych imprez tegorocznych Dni Ostrołęki, zgłosiło się wstępnie ponad 120 rowerzystów. Z linii startu ruszyło jednak znacznie mniej osób.