Myszyniec: „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Będzie zbiórka podpisów

Parafia w Myszyńcu zachęca do podpisania się pod obywatelskim projektem „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Wesprzeć tę inicjatywę będzie można w najbliższą niedzielę 13 grudnia.

„W najbliższą Niedzielę w naszej parafii będzie można złożyć swój podpis pod obywatelskim projektem: „TAK DLA RODZINY, NIE DLA GENDER” Potrzebne będą Twoje dane i numer pesel. Serdecznie zapraszamy. Dbajmy o Nasze rodziny!!!” – napisano na Facebooku myszynieckiej parafii.

Inicjatorzy projektu – Chrześcijański Kongres Społeczny oraz Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris – informują, że Konwencja Stambulska m.in. opiera się o założenia ideologii gender i zobowiązuje polski rząd do promowania „niestereotypowych ról płciowych” w polskich szkołach.

Co znajduje się w treści projektu obywatelskiego „Tak dla rodziny, nie dla gender”? Zawiera on zgodę na wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej, a także zobowiązuje rząd do podjęcia prac nad międzynarodową Konwencją Praw Rodziny. W niej chciano by zawrzeć m.in. potwierdzenie naturalnej tożsamości małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, gwarancje opieki i ochrony rodziny przez organy władzy publicznej, zakaz naruszania autonomii rodziny przez nieuprawnione ingerencje urzędników, zakaz dyskryminacji matek, które rezygnują z pracy zarobkowej, by wychowywać dzieci czy prawa rodziców w zakresie wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Fot. Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu

5 2 głosów
Ocena artykułu
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gosc

I to się nazywa mądrość ludowa! Tak trzymać!

*****_*** i katotalibów

TAK dla inteligentnych i myślących ludzi, NIE dla bezmózgiego katotalibanu”

Zenek

Pusty człowieku, przestań obrażać Kurpi. Nie jesteś wart przy nich postać. Wiemy jakie szkoły ukończyłeś o wychowaniu nie wspomnę bo go nie masz, w przeciwieństwie do Kurpi.

Anna

Proszę i zapraszam wszystkich Kurpi do podpisywania się pod obywatelskim projektem ” Tak dla rodziny, Nie dla gender”. To jest ta chwila, którą powinniśmy wykorzystać dla dobra naszych dzieci i wnuków.Pozdrawiam wszystkich Kurpi.

A K-P

Dzień dobry!

Czy taka akcja będzie planowana również w którejś z parafii w Ostrołęce? Z przyjemnością złożę swój podPiS…

Pozdrawiam…

Małgorzata

Proszę wykorzystać ten moment,gratuluję postawy.

Sąsiadka parafii

Gratuluję Myszyńcowi i pozdrawiam.

Ola

No cóż każdy kto złoży podpis pod tą petycją nie może się pochwalić zbytnim wykształceniem i oczytaniem. Gender to zespół zachowań, norm i wartości przypisanych przez kulturę do każdej z płci. Jak to się kłoci z rodziną nie mam pojęcia. Nie widzę, aby konwencja stambulska w jakikolwiek sposób stała w sprzeczności z wartościami rodzinnymi. Przemoc domowa zawsze powinna być potępiana i powinny istnieć mechanizmy wspierające ofiary. Kochani Kurpie przeczytajcie tę konwencję. Wasz proboszcz niewiele wie o rodzinie . Nie ma żony, nie ma dzieci.

Anna

Ola jak nie masz pojęcia to nie zabieraj głosu bo się kompromitujesz. Jak widać to nasz ks. proboszcz ma więcej pojęcia o rodzinie bo się w niej wychował. Bardzo Ciebie proszę nie atakuj więcej naszego Księdza PROBOSZCZA.

Kurp

Ola nie znasz Kurpi.
Kurpie mają więcej rozumu jak ty ze swoim wykształceniem po znajomości.
Po napisaniu artykułu odkryłas swoje poglądy, wychowanie, inteligencję i niby wykształcenie.