Muzyczna podróż po historii Polski. Koncert w OCK (zdjęcia i wideo)

Zaczęło się od walca z „Nocy i dni”. Później były m.in. pieśni legionowe i lwowskie. Na muzyczną podróż po historii Polski XX wieku zaprosił ostrołęczan Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury. W środę 9 października w OCK w Ostrołęce odbył się jego koncert z cyklu „Mazowsze w sercu Wolnej Niepodległej”.

– Wierzę, że dzisiejszy koncert będzie przyjemnym dodatkiem do wszystkich obchodów w 101. rocznicę odzyskania niepodległości i w 30-lecie wolnych wyborów – mówił prowadzący koncert, a zarazem jego reżyser Tomasz Gęsikowski.

Mówił też, że celem koncertu jest przypomnieć, w wielu miejscach niełatwą, historię Polski. Żeby to się udało – dodał – wystarczy odrobina wyobraźni.

Tej z pewnością ostrołęczanom nie zabrakło (jak również znajomości tekstów wykonywanych utworów) i już na początku występu niektóre pieśni legionowe mieszkańcy miasta śpiewali razem z artystami.

Dla ostrołęczan wystąpili Izabela Bukowska-Chądzyńska, Stanisław Górka, Wojciech Machnicki i Artur Gotz. Zagrali: na fortepianie Zbigniew Rymarz (także kierownik muzyczny przedsięwzięcia), na akordeonie Arkadiusz Czernysz, a na perkusji Wojciech Bylica.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: