Multimedialne Centrum Natura otwarte! (po raz drugi)

Po zakończonej przebudowie po raz drugi otwarto Multimedialne Centrum Natura w Ostrołęce. Dla jego gości wystąpiła znana aktorka Katarzyna Kołeczek i wokalistka jazzowa Monika Borzym.

Multimedialne Centrum Natura prowadzi Fundacja Drabina Rozwoju. Otwarto je w grudniu 2016 roku, ale dość szybko przystąpiono do jego… rozbudowy.

Dobudowano skrzydło budynku (dzięki czemu powiększyła się restauracja i dodano czytelnio-kawiarnię) piętro, na którym znalazły się sala widowiskowa oraz pokoje dla gości Centrum, a na zewnątrz postawiono scenę plenerową. Jak teraz wygląda MCN, możecie zobaczyć TUTAJ.

Z okazji zakończenia przebudowy w piątek 15 marca raz jeszcze otwarto Centrum.

Zapraszam państwa do naszych działań, do naszych warsztatów, zajęć, koncertów. Chcemy pokazywać dzieciom, młodzieży, a także dorosłym jak ważne jest życie zgodne z naturą. Niestety, często zapominamy o tym, jak wiele jej zawdzięczamy i ile dla nas znaczy – mówiła prezes fundacji Dorota Drozdowska-Szymborska.

Gości muzeum zaproszono na kolację, ale też na ucztę artystyczną: wystąpiły znana aktorka Katarzyna Kołeczek, a po niej wokalistka Monika Borzym, która nie kryła podziwu dla Centrum Natura:

Zastanawiam się, czy jest to miejsce wyjątkowe tylko i wyłącznie na skalę Polski, czy na skalę świata? Trochę jeżdżę, ale w miejscu, które zawierałoby tak wiele niesamowitych elementów i wszystkich dopiętych na absolutnie ostatni guzik nie widziałam jeszcze.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
sofija

w czasach niszczenia kultury przez Kulika – musimy liczyć na takie prywatne inicjatywy. Dobre i to

Maro

Dobrze, że jest zdjęcie Mierzejewskiego, ojciec chrzestny czuwa 😉

kik

A byłego prezydenta zaprosili? Jak pomagał to był ok. Teraz już zapomnieliście ?

Barbara

Bardzo kibicuję MC Natura, bo idea jest piękna, ale otwarcie nie zrobiło na mnie wielkiego wrażenia. Monika Borzym postarała się o dobór związanych z naturą niektórych tekstów, ale sama przyznała, że bez wsparcia choćby perkusji ( o saksofonie nie wspomnę) jej charyzmatyczny głos nie wybrzmiał, jak mógłby. A tak cudownie śpiewała tam Justyna Cwalińska z zespołem MC Kwadrat… Konferansjerka zupełnie nas zlekceważyła, uznała zapewne, że nie musi nawet zapamiętać tytułu jedynego wiersza… Zabrakło mi nawiązania do zorganizowanego właśnie 15.03 strajku młodzieży świata dla przyszłości Ziemi oraz choćby elementów przyrody (śnieżynki, kamienie, żyłkowania liści itp. ) w oprawie świetlnej. Oby właścicielki… Czytaj więcej »