Multicentrum Ostrołęka. Ta firma przebuduje dworzec PKP

Miasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę dworca PKP w Ostrołęce, w którym powstanie Multicentrum. Wybrano ofertę najtańszą, złożoną przez firmę JL z Piątnicy Poduchownej.

Firma JL z Piątnicy Poduchownej zajmie się przebudową dworca PKP. Zostanie tam stworzone Multicentrum z nowoczesnymi, interaktywnymi i skomputeryzowanymi pracowniami poświęconymi m.in. robotyce, technice, sztuce. Przedsiębiorstwo będzie miało czas na wywiązanie się z tego zadania do końca sierpnia 2021 roku. Za swoje roboty otrzyma 5,645 mln zł.

To była najtańsza oferta złożona w przetargu ogłoszonym przez miasto Ostrołęka. Dwie pozostałe były znacznie droższe i opiewały na kwoty ok. 6,81 i 6,98 mln zł. Mimo wyboru najmniej kosztownego wykonawcy Urząd Miasta będzie musiał znaleźć na inwestycję więcej pieniędzy niż zakładał. Ratusz szacował bowiem, że prace zamkną się w kwocie 5,5 mln zł.

Przebudowa dworca PKP na potrzeby nowoczesnego Multicentrum to pomysł poprzednich władz miasta. Wówczas udało się pozyskać duże unijne pieniądze na projekt. Realizowany jest on we współpracy z miastem Mosty na Białorusi.

W Multicentrum powstaną laboratoria eksperymentu, Multinauka, Multisztuka, Multimuzyka, Multitechnika, Multirobotyka, K-FIRST, sala konferencyjna. Mają się tam znaleźć pracownie oparte na technologii Lego.

Przypomnijmy, że zaangażowany w powstanie Multicentrum był śp. Mirosław Rosak.

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
OLaf

a gdzie będzie dworzec ????

bad ugly

wywalanie chajsu w błoto.
Urzędnicy powinni na uszach stawać żeby uruchomić sensowne połączenia kolejowe. Ostrołęka staje się białą plamą na mapie. wszystko nas omija. a z dworca robią centrum multimedialne.

Tytus

Multicentrum ma sens. W niczym to nie przeszkadza by walczyć o dobre połączenia kolejowe. Może obecne władze miejskie cokolwiek spróbują wymysleć?

Rafa

Platforma niszczyła kolej, obecny rząd tworzy Centralny Port Komunikacyjny. Planowane są także połączenia do Ostrołęki . Poczytaj, warto!