Zmiany w ruchu od 22 lipca. Zobacz kto i jak przejedzie przez most

Ratusz ostrołęcki poinformował, że w związku z przebudową podjazdów mostu na rzece Narew w ciągu drogi krajowej nr 61 w Ostrołęce, od 22 lipca do 31 sierpnia częściowo wyłączone z ruchu drogowego zostaną ulice: Spacerowa i Mostowa.

W związku z remontu starego mostu, firma Strabag rozpoczyna poszerzanie nasypów pod ulicą Mostową. Roboty te sprawią, że od poniedziałku 22 lipca będziemy się przeprawiać przez Narew nieco inaczej niż dotychczas.

W komunikacie UM Ostrołęka czytamy, że „po przystąpieniu, przez generalnego wykonawcę, do przebudowy podjazdów nastąpi zmiana organizacji ruchu, zgodnie z którą ruch pojazdów o DCM 3,5 t, służb miejskich, komunikacji zbiorowej, zaopatrzenia do 10 ton oraz pojazdów uprzywilejowanych takich jak policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe – skierowany będzie objazdem:

– z kierunku Warszawy i Olsztyna ulicą: Mostową, tymczasową przeprawą mostową, ulicą Szwedzką, Szpitalną do ulicy Mostowej (DK nr 61),

– z kierunku Łomży ulicą: Mostową, Spacerową, tymczasową przeprawę mostową do ulicy Mostowej w stronę ronda Księcia Siemowita III”.

Czyli: z miasta będziemy wyjeżdżać tak jak dotychczas, a przy wjeździe do Ostrołęki od strony ronda Księcia Siemowita III z przeprawy tymczasowej będziemy zjeżdżać Szwedzką.

Ponadto: „Wydane, dla pojazdów ciężarowych, zezwolenia na przejazd tymczasową przeprawą przez rzekę Narew, zostaną zawieszone od 22 lipca do 31 sierpnia.

Ze względu na technologię wykonywanych prac, ruch dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t (również dla tych, dla których wydane zostały zezwolenia) prowadzony będzie objazdami poza granicami miasta Ostrołęki”.

Czyli: Ponad miesiąc samochody ciężarowe nie będą mogły przejechać przez Narew w Ostrołęce.

Informacja o ponownej możliwości przejazdu pojazdów ciężarowych o DMC  powyżej 3,5 tony przez tymczasową przeprawę na Narwi ma zostać podana w terminie późniejszym, w zależności od zaawansowania prac przy budowie podjazdów.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
John

Nie będzie lekko, ale trzeba wytrzymać . Most dzięki staraniom Kotowskiego i jego ekipy będzie służył przez lata