Most zastępczy, z którego korzystali ostrołęczanie, czeka naprawa

Miasto Ostrołęka ogłosiło przetarg na „usługę naprawy i odtworzenia elementów konstrukcji drogowego mostu składanego DMS-65 w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Rozbudowa mostu na rzece Narew w Ostrołęce w ciągu drogi krajowej nr 61, ul.Mostowa, Ostrołęka”.

Remont starego mostu, noszącego teraz imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, już się zakończył. W czasie przebudowy przeprawy korzystaliśmy z mostu zastępczego, który użyczyło nam wojsko. Teraz miasto – wspólnie z Elektrownią – naprawią i odtworzą niektóre elementy jego konstrukcji (podzielą się kosztami po połowie). Ratusz ogłosił w tej sprawie przetarg.

Odtworzenia, wraz z wykonaniem zabezpieczenia antykorozyjnego, wymaga m.in. płyta pomostu czy śruby konstrukcji. Część elementów czeka z kolei naprawa.

Przypomnijmy, że ostrołęczanie korzystali z mostu zastępczego prawie dwa lata. Konstrukcję w Ostrołęce montował, a potem demontował, 2. Pułk Inżynieryjny z Inowrocławia. Obecnie jest on składowany w Magazynie Agencji Rezerw Materiałowych w Kazuniu Nowym.