Most zastępczy wkrótce zniknie. Kładki widokowej też nie będzie

Miasto poinformowało, że nie ma zamiaru budować kładki widokowej w miejscu mostu zastępczego. Spytaliśmy ratusz dlaczego?

O tym, że miasto nie zamierza budować kładki widokowej dla pieszych i rowerzystów pisaliśmy TUTAJ. Miasto wówczas poinformowało nas, że kładka nie powstanie, ponieważ nie da się wykorzystać do tego celu obecnej infrastruktury. Znaczna jej część ma przestać istnieć wraz z demontażem mostu zastępczego.

Chcieliśmy się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat. Zapytaliśmy więc w ratuszu m.in. o to, jak duża część infrastruktury w związku z demontażem przeprawy zastępczej przestanie istnieć, czy nie opłaca się zainwestować w jej odbudowanie, aby powstała kładka, czy nie można pozyskać na te zadanie pieniędzy z zewnątrz i ile taka inwestycja może kosztować?

W odpowiedzi otrzymaliśmy rozbudowaną informację dotyczącą przeprawy zastępczej. Czytamy w niej m.in. że – na mocy różnych decyzji urzędowych – miasto zostało zobowiązane, po zakończeniu remontu starego mostu, do demontażu wojskowej konstrukcji, a także dojazdów do niej.

– W założeniach projektowych zakładano wykonanie tymczasowej przeprawy mostowej jako obiekt tymczasowy – objazd na czas rozbudowy istniejącego mostu stałego – tłumaczy kierownik biura prasowego Piotr Potulski.

Wszelkie wydane decyzje wręcz nakładają na miasto obowiązek rozbiórki przeprawy tymczasowej.

– Pozostawienie istniejących elementów pozostałych po rozebraniu mostów DMS-65 wymaga zmiany wszelkich posiadanych przez miasto decyzji, zgody poszczególnych organów na powyższe – kontynuuje Piotr Potulski. – Budowa w tym miejscu ewentualnej kładki wiąże się z zabezpieczeniem na ten cel dodatkowych środków finansowych, przygotowaniem odrębnej dokumentacji projektowej, uzyskaniem odrębnego pozwolenia na budowę, a następnie utrzymaniem obiektu w ramach bieżącego utrzymania.

Na koniec dodaje, że stary most po remoncie będzie posiadał ciąg pieszy i ścieżkę rowerową.

Podsumowując, miasto nie chce angażować sił i pieniędzy w powstanie kładki dla pieszych i rowerzystów.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Paweł

Nie żebym był stronniczy, ale użycia sformułowania „miasto nie chce angażować…” jest znacząco na wyrost, w odniesieniu do przesłanej wypowiedzi.

micek

Agitacja ciemnej masy….. chodzi o to by tylko czytać nagłówki i mieć 100% poprarcia dla pewnych kręgów politycznych,. Np czy gdyby inny prezydent rozpisał przetarg na rozbudowe oświetlenia to firma to firma która wgrała przetarg gdyby się nie wyrabiała w terminie to prezydent w zółtej kamizelce po pracy w ratuszu kopał by rowy żeby przyspieszyć tępo ?????

Led

No tak, najlepiej robić NIC

Jan

Kulik jak zwykle.Nie da się. Po co to robić.Tężnie to w Rzekuniu. Lodowisko to w Ostrowii Maz. Po co w ogóle coś robić,przecież już mnie wybrali i mam 5 lat luzu. Niczego wiecej się nie spodziewałem.

jurny_buchaj

Jan ty jak se idz napij sie wina w cimno lasu

Zły na komunę

Jeszcze cztery lata, to wystarczająco dużo żeby kuliki zaorały miasto

Nowy

Kotowski pozyskał kasę na przebudowę mostu, doprowadził do powstania przeprawy zastępczej ( przedsiębiorcy wiedzą jak bardzo potrzebnej), to tłum ostrołęczan mu ,,podziękował” w wyborach. Teraz macie raj i super prezydenta

7
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x