Most Madalińskiego w Ostrołęce: będzie ekspertyza techniczna

Miasto Ostrołęka ogłosiło zamówienie na wykonanie ekspertyz technicznych mostu im. Antoniego Madalińskiego.

O tym, że most im. Madalińskiego w Ostrołęce wymaga remontu, mówiło się już od jakiegoś czasu. Wspominał o tym i prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik na wrześniowej sesji Rady Miasta w 2020 roku.

Przy okazji propozycji radnego Jana Rzewnickiego dotyczącej wykonania oświetlenia mostu im. Wyszyńskiego włodarz miasta wspomniał:

– Ja bym chciał mieć iluminację, ale uważam, że najpierw musimy naprawić most (im. Madalińskiego – red.), później dobrze byłoby go wyczyścić. Jak to naprawimy i wyczyścimy, to pomyślimy o iluminacji.

Łukasz Kulik dodał też, że urzędnicy już wiedzą, że część przeprawy będzie wymagała napraw.

Teraz miasto ogłosiło zamówienie na wykonanie ekspertyz technicznych mostu im. Antoniego Madalińskiego.

Przeprawa ta wzorowana jest przede wszystkim na moście Barqueta w Sewilli. Zaprojektował ją dr hab. inż. Marek Jan Łagoda – specjalista z warszawskiego Instytutu Badawczego Dróg i Mostów. Most, który obiegowo nazywany jest „nowym”, zbudowano w latach 1994-1996.

Przypomnijmy, że w 2020 roku zakończył się duży remont, warty kilkadziesiąt milionów złotych, most tzw. starego mostu, który od nie tak dawna nosi imię kardynała Wyszyńskiego. Pieniądze na tę inwestycję pozyskały poprzednie władze miasta.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
możeszczyn

Ja lubie pić wodę butelkowaną produkowaną w miejscowości MORZESZCZYN

komuch to komuch

eks,,,co ???
SLD rozwali
SLD zniszczy
SLD zwolni i most

Do komuch to komuch

A coś bardziej rzeczowego napiszesz?
w całym kraju robi się ekspertyzy obiektów publicznych dla bezpieczeństwa. Most w Ostrołęce ma dość niekorzystną historię. Rolą prezydenta jest dbać o bezpieczeństwo przeprawy.