„Moje miasto i ja” – analogowe spojrzenie młodych ludzi

„Moje miasto i ja” – taki tytuł nosi wystawa, która została zainaugurowana 28 czerwca na piętrze Ostrołęckiego Centrum Kultury. Autorami zdjęć są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 1, którzy zgłosili się do udziału w projekcie fotograficznym Galerii Ostrołęka.

-W zajęciach nie chodziło o proste wprowadzenie do fotografii. Pani Jola Góralska od wielu lat proponuje młodzieży pewne ambitne projekty, na zakończenie których są dobre wystawy – powiedział tytułem wstępu Zenon Kowalczyk, szef Galerii Ostrołęka.

Jolanta Góralska dopowiedziała, że w finalizowanym właśnie projekcie wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 1. Wstępnie do udziału w projekcie zgłosiło się ponad trzydzieści osób, ale po informacji, że będzie do praca z fotografią analogową, została dziesiątka. Do finału dotrwało pięcioro uczniów, i to właśnie ich prace można teraz oglądać.

Z jakim skutkiem został zrealizowany temat :”Moje miasto”? – to warto samemu sprawdzić odwiedzając hol przy małej sali kinowej OCK.