Modzi ostrołęczanie zatrzymali kierowcę opla, który prowadził mając ponad 4 promile

Czterech młodych mieszkańców Ostrołęki udaremniono jazdę kierowcy, który miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu. W dodatku podróżował wraz z pasażerem.

Historia ta rozegrała się wieczorem 17 sierpnia w rejonie miejscowości Sul. Czterech młodych mieszkańców Ostrołęki jechało od Lipnik w stronę wsi Sul. W pewnym momencie zauważyli poruszającego się szlaczkiem opla. Pojazd jechał całą szerokością jezdni zmuszając pojazdy jadące z naprzeciwka do zatrzymania. Auto zjeżdżało też na pobocze.

Odpowiedzialni młodzi ludzie w wieku około 20 lat widząc niebezpieczną jazdę kierującego oplem o zdarzeniu powiadomili dyżurnego ostrołęckich policjantów, a ten natychmiast we wskazane miejsce wysłał patrol policjantów z posterunku policji z Kadzidła, natomiast zgłaszający poruszali się za oplem informując gdzie aktualnie się znajduje – relacjonuje rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce podkom. Tomasz Żerański.

W końcu kierowca opla zjechał w drogę żwirową i wysiadł z auta z pasażerem. Chwilę później na miejscu byli już policjanci z Kadzidła, którzy wskazanego kierowcę poddali badaniu na zawartość alkoholu. Alkomat wykazał w organizmie mężczyzny ponad 4 promile alkoholu. Ponadto mężczyzna miał problemu z mówieniem i utrzymaniem równowagi.

W związku z powyższym bezmyślnemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy, które posiadał na wszystkie kategorie pojazdów.

Po raz kolejny właściwa postawa postronnej osoby przyczyniła się do udaremnienia jazdy pijanemu kierowcy, dziękujemy za taką reakcje. Być może dzięki takiemu właściwemu zachowaniu ze strony zgłaszającego uniknięto kolejnej tragedii spowodowanej przez nietrzeźwego kierującego..Komendant Miejski Policji w Ostrołęce serdecznie dziękuje młodym mieszkańcom Ostrołęki za wzorową postawę, dzięki której być może uniknięto kolejnej tragedii na drodze dodaje podkom. Tomasz Żerański.