Mocne słowa na tablicy ogłoszeń. Chodzi o żłobek w Rzekuniu

Na tablicy ogłoszeń w Susku Starym (ale także w innych miejscowościach gminy Rzekuń) pojawiła się informacja, że „Wójt Gminy Rzekuń Bartosz Podolak kłamie i wprowadza w błąd Mieszkańców Gminy, rozpowszechniając nieprawdziwe informacje w sprawie pozyskanej dotacji do budowy żłobka w Rzekuniu”.

Zanim informacja ta, w formie kartki na tablicy ogłoszeń, obiegła gminę, sprawa dotacji na żłobek została poruszona na sesji 11 września. Radny Edward Gryczka wskazał, że w zapisach budżetowych nie ma dotacji.

Pan wójt przywiózł jakieś pismo, że dotacja jest, ale dotacji nie ma, a już w maju w mediach pan wójt podaje, że pozyskana dotacja wynosi 2,5 mln zł. Jest to nieprawda i wprowadzanie rady w błąd, a także ośmieszenie mnie jako radnego, że Gryczka nigdy nie ma racji. Tak więc dziś publicznie pytam, czy dotacja do żłobka samorządowego została otrzymana i rozliczona? Czy jej nigdy nie było? A może musieliśmy ją zwrócić? – pytał radny.

Wójt Bartosz Podolak wyjaśnił, że jest kilka źródeł dotacji na żłobek i jest problem z rozliczeniem jednej z nich. Mówił, że sprawa jest jeszcze procedowana w ministerstwie.

Sprawa jest w toku, czekamy na jej rozstrzygnięcie – tłumaczył wójt.

– Jeśli dotacja została zwrócona, to dlaczego nic pan o tym nie powiedział radnym? – denerwował się Edward Gryczka (poniżej video z XXVIII nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Rzekuń, gdzie ta sprawa była omawiana).

Poprosiliśmy wójta o komentarz do tematu, było to w poniedziałek 21 września. Jak tylko otrzymamy odpowiedź, niezwłocznie ją zamieścimy.

Poniżej informacja, z której wynika, że dotacja opiewająca na ponad 1,4 mln zł (plus odsetki) została zwrócona, i to już w styczniu 2020 roku.

1 1 zagłosuj
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
anonymus

Jak się pisze artykuł to wypadałoby sprawdzić a nie kopiować pomówienia.
Do tego tekst z błędami. słabo

Gosc

Chyba pomyliłeś portale

Jola

Wojewoda Mazowiecki wyraźnie napisał, że gmina musiała zwrócić dotację, więc takie pokrętne tłumaczenie wójta nic nie da.Niech nie robi ludziom wody z mózgu! Kłamczuch i tyle! Złapany za ręke, mówi, że to nie jego ręka. Wstyd!

Yhy

Zenujace

Yhy

Dziwię się że na wszystkich portalach pisze się że gmina Rzekuń otrzymala nagrodę za żłobek roku a tu jakieś pomówienia wywieszone na tablicy. No brawo dla taniej sensacji

mieszkaniec

Wstyd panie wójcie Podolak, z pisma wynika, że dotację zwrócił pan już w styczniu.