Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Ostrołęce. Z sadzeniem drzewek (zdjęcia)

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny odbył się także i w Ostrołęce. W piątek 25 września ostrołęczanie spotkali się w parku miejskim, aby zwrócić uwagę na problemy związane z kryzysem klimatycznym.

Młodzież apelowała do rządu o zmianę polityki klimatycznej i wdrażanie rozwiązań proponowanych przez naukowców, a także o ogłoszenie stanu kryzysu klimatycznego. Domagała się edukacji klimatycznej. Żądała też od mediów informowania o skali zagrożenia i posługiwania się „językiem odzwierciedlającym wagę problemu”.

– W obliczu katastrofy musimy mówić wspólnym głosem, ponad podziałami – przekonywali młodzi ludzie.

Apelowali do rządzących, ale też i zachęcali wszystkich do zmiany swojego codziennego zachowania na bardziej proekologiczne. Przekonywali, że działać trzeba teraz, bo za 40 lat będzie już za późno – sytuacja związana z klimatem i jej skutki będą złe.

– Jeśli nie zmienimy nic w swoim postępowaniu, to nie doczekamy się godziwej emerytury, ponieważ nie każdy będzie w stanie zapłacić za normalne życie – mówiła Łucja Wysocka z Młodzieżowej Rady Miasta.

Odbyła się loteria – gadżety przygotowało Nadleśnictwo Ostrołęka. A po wystąpieniach i apelach posadzono w parku miejskim 50 drzewek. W całej akcji wzięła też udział reprezentacja władzy samorządowej w Ostrołęce.

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anna

I zabawa, i pożytek. Pięknie.

Vincenty

Ok widzę grupę malolatow ale tez spora grupę starolatów.

gość ekolog

Ciekawe bardzo ile ci ”ekolodzy” mają odzieży z naturalnych materiałów ,bo te sztuczne najbardziej szkodzą środowisku ,a proces ich produkcji również wytwarza szkodliwe substancje