Młodzieżowa Rada Miasta popiera strajk kobiet. Czy słusznie? Jest odpowiedź przewodniczącego

Trwa strajk kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Aktywnie w poparcie protestu włączyła się Młodzieżowa Rada Miasta Ostrołęki. Nasi Czytelnicy mają wątpliwość, czy mogła tak się angażować.

Główną siłą strajku kobiet – przynajmniej w Ostrołęce – są ludzie młodzi. Na niedzielny protest przyszło ich bardzo wielu, na ten wtorkowy – zdecydowanie mniej.

O kolejnych akcjach w ramach strajku kobiet informuje na swoim profilu na Facebooku Młodzieżowa Rada Miasta Ostrołęki. To dość nowy twór w mieście – funkcjonuje nieco ponad rok. Zasiadają w niej uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy – najczęściej w postaci uchwał – wypowiadają się w istotnych dla nich sprawach. Organizują też różne ciekawe akcje na terenie miasta.

MRM ponadto do swojego oficjalnego logo na Facebooku dodała symbol protestujących przeciw orzeczeniu Trybunału.

Wielu naszych Czytelników zastanawia się, czy mogła tak zrobić – nie słyszeli bowiem o żadnej uchwale w sprawie poparcia strajku kobiet (tu dodajmy, że zgodnie ze statutem MRM przewodniczący rady może podjąć decyzję w imieniu Rady „w sytuacjach nagłych, po konsultacji z właściwym ze względu na zakres kompetencji członkiem Prezydium lub przewodniczącym komisji”). Może warto było się zastanowić, czy zabranie głosu w tak ważnym i gorącym ostatnio temacie jednak nie powinno być poprzedzone dyskusją na forum Rady? Być może nie wszyscy młodzi radni popierają protest?

W związku z tym zapytaliśmy przewodniczącego MRM Bartosza Śniecińskiego czy podjęto jakąś uchwałę w tej sprawie, a jeśli nie, to dlaczego zdecydowano się na poparcie strajku kobiet i czy decyzję tę konsultowano z opiekunem młodych radnych Pawłem Niewiadomskim (który również zaangażował się w protesty) bądź inną osobą współpracującą z młodzieżą.

Szybko otrzymaliśmy odpowiedź od Bartosza Śniecińskiego:

– Z inicjatywą zmiany zdjęcia profilowego Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki wystąpiłem ja z uwagi na wnioski które docierały do nas od ostrołęckiej młodzieży, zwłaszcza kobiet. Działania takie podejmują również inne Młodzieżowe Rady Miasta na terenie całego kraju. Wskazać należy, że Rada jest niezależna światopoglądowo i sama podejmuje działania w tym zakresie bez jakichkolwiek nacisków.

Decyzja o zmianie zdjęcia została dokonana demokratycznie, albowiem została podjęta po przeprowadzeniu głosowania na grupie na Facebooku, której członkami są młodzieżowi radni.

– Decyzja o zmianie profilowego w naszej ocenie nie wymagała w tym przypadku wspomnianej przez pana uchwały albowiem, bardzo często w sytuacjach nagłych i dynamicznych radni podejmują decyzje na grupie na Facebooku. Moja inicjatywa została poparta 10 głosami „za” przy braku głosów przeciwnych i 4 wstrzymujących się. Jeśli chodzi o naszego opiekuna pana Pawła Niewiadomskiego, to został on tylko poinformowany o podjętej przez nas decyzji, bo wychodzi z założenia, że naszego poglądy i działania prezentowane nie tylko na stronie, ale w całej naszej działalności powinny podlegać decyzji tylko i wyłącznie Rady. Nasz opiekun nigdy nie ingerował w kwestie światopoglądowe członków MRM Ostrołęki. Opiekun wykonuje swoje obowiązki zgodnie ze Statutem MRM Ostrołęki

2.7 7 głosów
Ocena artykułu
43 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Rada

Dopiero co otarli mleko spod nosa a już są za zabijaniem

Alina

Może jeszcze chciałbyś/chciałabyś aby wszystkie kobiety mężatki nosiły chustki na włosach a panienki mogły mieć do chwili zamążpójścia wyłącznie naturalny kolor włosów?
Może Wasz pan i na taki fajny pomysł wpadnie?
On może decydować o życiu każdej z nas?

Rada

Alina potrzebujesz pomocy specjalisty czy jak ?

Wera

Twoje argumenty Alina są powalające : z jednej strony decyzja o uśmierceniu bezbronnego dziecka z drugiej kolor włosów czy chustka. Smutne

Kama

Niektóre powinny zastanowić się zanim coś powiedzą czy napiszą. Twój wpis nie wskazuje na mądre porównania . Ktoś przeczyta i pomyśli , że wiele kopiec tak pusto argumentuje.

Nastka

Nie obrażajmy młodości , ona jest często piękna i zaangażowana . Piszmy o błędach, bo faktycznie jak ktoś w wąskim gronie decyduje o wrzuceniu na oficjalne logo Młodzieżowej Rady Miasta takiego skrajnie upolitycznionego znaku – to pozostaje tylko prosta odważna honorowa męska decyzja o złożeniu dymisji bez teatrzyku, że potem większość tej dymisji nie przyjmuje.

***** ***

***** ***

Kobieta

Ta młodzież co „otarła mleko spod nosa” jest w wieku reprodukcyjnym, zaraz będzie lub już zakłada własne rodziny. Ta ustawa bezpośrednio w nich uderza. Walczą o prawa swoje i swoich dzieci. Słusznie. Chcą mieć wybór, jak my wszystkie. Trzeba strajkować, to barbarzyńska ustawa, trzeba z nią walczyć. A ci prymitywi, któryż wyzywają strajkujących od morderców, proponuję aby się doedukowali i wpisali w Google „wady letalne płodu” zanim gdziekolwiek się wypowiecie.

tępiciel lemingów

Ta młodzież na starość będzie pracować do śmierci. Walczą o prawo do zabijania swoich dzieci. Ich dzieci nie mają wyboru, przed aborcją nie zaprotestują.

Janek

Według Was to jest tak:

  • kobiety i młodzież protestują nielegalnie, bo walczą o swoje prawa
  • babcie wezwane do obrony drzwi kościoła będą tam legalnie

pierwszym zagraża Covid-19, drugim nie zagraża!
Taką prawdę chcecie?

Inter

Tylko przygłupy drą mordę i idą w niedziele do Kościoła żeby atakować ludzi na mszy świętej. Tym bardziej tylko idiota dewastuje drzwi lub mury budynku. Co trzeba mieć we łbie żeby to robić ?

Tytus

Musisz rozróżnić proste zestawienia : agresja – obrona; napad – ochrona. Jak kto zaatakuje twój dom twoją rodzinę – broń ! Nawet jakby to była noc czy leciał dobry film

Yeti

Jeśli była uchwała Młodzieżowej Rady – nie ma co dyskutować , najwyżej można się smucić że młodzi samorządowcy tak szybko angażują się po jednej stronie (w końcu mają reprezentować całą ostrołęcką młodzież ). Jeśli nie było decyzji Rady, przewodniczący natychmiast do dymisji. To jedyne honorowe wyjście

Antoni

Prawdziwy mąż stanu, drugi Piłsudski, słuchajmy orędzia pana profesora prawa prezesa parti, walczmy z kobietami, prawo musi być przestrzegane

***** ***

***** ***

Harcerzyk

Odwalcie się od młodych wy pisowskie wtyki, a babcie z komentarzów do konfesjonału w podskokach.

Jadwiga

Młody człowieku będę się modlić za ciebie, opanowała cię szatańska kultura gender.

Hania

Harcerzyk? Harcerze to mają honor i zasady, gówniarzE ( w każdym wieku) są mocni w obrażaniu starszych, zwłaszcza w anonimowych komentarzach

GRAŻYNKA

Jak dla mnie dobrze, że MRM broni praw kobiet, nie są oni za aborcją na żądanie tylko za tym aby płody, które mają ciężkie wady genetyczne można było usunąć, może zamiast oceniać najpierw z nimi porozmawiajcie a nie gadacie o nich głupoty na prawo i lewo. Ja porozmawiałam i od razu mam na to inny punkt widzenia. A młodych osób było tam dlatego dużo, że to w końcu chodzi o ich przyszłość a nie o przyszłość starych bab po mendopauzie

123

jesteś kobietą? skrajna lewica! ( ͡° ͜ʖ ͡°) mężczyźni to prawica, a koty to centrum.

Hania

I tak samorządowa Rada Młodych staje się przez działania przewodniczącego lewacką przybudówką. Szkoda

Karol

Drodzy młodzi Radni, którzy szanujecie życie każdego człowieka, co Wy na to? Godzicie się na takie działania przewodniczącego?

Radna

Tak

Nieznajoma

Lepszego przewodniczącego ta rada nigdy nie będzie miała.

Nastka

Dotychczas sobie radził , tą decyzją spartolił najgorzej jak można

ostrołęczanka

popieram 🙂 przewodniczący jest siłą ostrołęckiej młodzieży

Bywalec

Nie ma co się dziwić. MRM musi brać skądś przykład. Nasza akurat pożyczyła symbol od Hitlerjugend.

Młody

Muszę przyznać , że bardzo się zawiodłem. To nie była decyzja Młodzieżowej Rady. Wstyd

18nastka

Rada nie działa przez fb tylko przez uchwały. Myślałam że przewodniczący myśli samodzielnie

Tomek

Jaka następna fbkuowa decyzja? Przystąpienie do SLD?

Lee Bruce le

Prędzej do PSL bo tam dobry bimber mają. A w pisie tylko wino mszalne.

Pisior

A mylisz się , dobry koniaczek jest na l miejscu

***** ***

Komentarze ciekawe… ale czego się spodziewać po pisowskiej stornie, która powstała tylko po to żeby w Ostrołęce ktoś jescze mówił pozytywnie o PiS-ie

John

To przeleć do mo, tam cię nauczą mądrości aż ci bokiem wyjdzie

Sara

Co boli że jest strona która nie będzie nawoływać do niszczenia kościołów ? Choć marszów nikt młodym nie broni!

Radek

Jedyna strona, gdzie osoba, o której piszą, może się wypowiedzieć . Patrz ten artykuł i wypowiedź przewodniczącego MRM. Zauważyłaś/eś kiedyś np. na innych portalach możliwość przedstawienia argumentów przez opluwanych systematycznie p. Kotowskiego czy p. Czartoryskiego?

Martyna

Przyznaję, miałam nadzieję, że MRada Miasta to dobry samorządowy pomysł. A przez takie działania Przewodniczącego widać że weszło głupiutkie upolitycznienie. Przyznam, żałuję

Mateusz

Brawo MRM, zmieniacie Ostrołękę na lepsze. I nie poddajecie się dyktatowi zwłaszcza tych PiSowcow

Anna

Upolityczniona MRM. Takie jest moje zdanie.

Mateusz

Ale jak była Pisowska to już byś tak nie dziamgala

JADĄ GOŚCIE, JADĄ

Upolityczniona.

Kamila

Nie była , teraz jest pierwszą kadencję, pomysł zanim palniesz kolejną podszytą ślepą nienawiścią do PiSu głupotę

Janek

Zamiast uczyć się idbać o zdrowie starszych młodzież robi zadymy..? To, że MRM i jej przewodniczący są upolitycznieni świadczy zamieszczony znak.