Młodzi będą doradzać dorosłym samorządowcom

Młodzieżowa Rada Miasta będzie liczyć 23 radnych, wybory będą przeprowadzane raz na dwa lata, radni spotykać się będą minimum raz na dwa miesiące (z wyłączeniem wakacji oraz ferii zimowych). W poszczególnych komisjach będzie pracować od czterech do ośmiu radnych.

Trwają prace nad powołaniem Młodzieżowej Rady Miasta. 14 marca w sali konferencyjnej ratusza odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli szkół z Ostrołęki. Spotkanie poprowadził przewodniczący Komisji Prawa i Współpracy z Samorządami Mieszkańców Paweł Niewiadomski. W posiedzeniu wzięli udział także prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki i wiceprzewodniczący Rady Miasta Jakub Frydryk.

Celem powołania Młodzieżowej Rady Miasta jest pobudzenie aktywności obywatelskiej młodych ludzi i przygotowanie ich do pełnienia ważnych funkcji w przyszłości. Sama decyzja o powołaniu Młodzieżowej Rady Miasta planowana jest na kwiecień, a pierwsze wybory mają się odbyć na przełomie września i października 2019 roku. Wówczas ma wystartować pierwsza dwuletnia kadencja młodych radnych.

fot. UM Ostrołęka