Mknęli zbyt szybko przez Perzanowo. Policjanci z grupy Speed już ich mają

Tylko 7 września funkcjonariusze z ostrołęckiej grupy Sped zatrzymali dwóch kierowców, którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące, w wyniku rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Do wykroczeń doszło w Perzanowie. Sprawcy przekroczenia prędkości o 58 i 51 km/h to mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego.

Oficer prasowy KMP w Ostrołęce podkom. Tomasz Żerański przypomina:

Na podstawie obowiązujących przepisów policjanci mają obowiązek zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji.

Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na trzy miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej prowadzi auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuża się do sześciu miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy skutkuje cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.