Mistrzostwa Polski Juniorek. Dwie siatkarki z Ostrołęki

Od 10 do 14 kwietnia w Kętrzynie rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorek w piłce siatkowej. W tym turnieju wzięło udział osiem najlepszych zespołów juniorskich w Polsce. Na parkiecie zobaczyc można było dwie wychowanki OTPS Nike Ostrołęka. Gabrysia Lendzioszek – obecnie klub LTS Legionovia Legionowo oraz Julia Serowiecka – grająca obecnie w barwach KS Pałac Bydgoszcz.

Obie zawodniczki były we wcześniejszych sezonach powołane do młodzieżowej reprezentacji Polski. Mają wiele sukcesów na swoim koncie. Julia jest już ostatni rok w wieku juniorskim a Gabrysie czekają na początku maja kolejne Mistrzostwa Polski, tym razem kadetek.
W zeszłym roku Gabrysia stanęła na najwyższym podium podczas Mistrzostw Polski kadetek w Rumi, a Julia – grająca wtedy w zespole San Pajda Jarosław, cieszyła się z czwartego miejsca w Polsce.

Zespół Juli Serowieckiej KS Pałac Bydgoszcz na tych Mistrzostwach zdobył brązowy medal wygrywając 3:0 z MKS Dąbrowa Górniczą, natomiast Gabrysia Lendzioszek z zespołem LTS Legionovia Legionowo wygrała 3:1 z SPS Volley Piła, i została Mistrzem Polski Juniorek.

Na mecze półfinałowe pojechały kibicować młodszym koleżankom seniorki Nike Ostrołęka. Była też Urszula Kosek – pierwsza trenerka Gabrysi i Julki.