Mistrzostwa Polski do 15 lat. Jak poszło ostrołęczanom?

Mistrzostwa Polski do 15 lat w podnoszeniu ciężarów rozgrywane były od 25 do 27 października w Ciechanowie. Pokazali się w nich i zawodnicy klubu ATLETA Ostrołęka.

W mistrzostwach startowało 80 dziewcząt i 141 chłopców. Sprawdzili się też dwaj ciężarowcy Uczniowskiego Klubu Sportowego ATLETA Ostrołęka. W kategorii wagowej 67 kg wystąpił 14-letni Wiktor Wieremiejczyk, a Dawid Osowiecki w kategorii +96.

Wiktor wyrwał 45 kg (+1), podrzucił 55 (+5) kg, co dało 100 (+11) kg w dwuboju, ustanawiając 3 rekordy życiowe. Tym wynikiem wywalczył 16. pozycję wśród 19 startujących polskich siłaczy kategorii wagowej 67 kg.

Kolejny ostrołęcki atleta, Dawid Osowiecki, wśród polskich młodzików w wadze +96 uzyskał w dwuboju 91 kg (41 + 50) i z tym wynikiem zamknął listę 10 startujących. Dawid również poprawił wszystkie trzy rekordy życiowe.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został sztangista gospodarzy (CLKS Mazovia Ciechanów) Szymon Ziółkowski, a wśród dziewcząt – Monika Marach (MGLKS Tarpan Mrocza).

Wśród klubów najlepszy był LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl, a zwycięzcą wśród województw zostało województwo mazowieckie (159 pkt), wyprzedzając wielkopolskie (79) i lubelskie (75).