Miodobranie Kurpiowskie odwołane. Jest oświadczenie

Miodobranie Kurpiowskie, jedna z największych imprez w regionie, została odwołana. Wszystko przez epidemię koronawirusa.

Takiej decyzji należało się spodziewać – Miodobranie Kurpiowskie 2020 nie dojdzie do skutku. Impreza została – tak jak wcześniejsze inne duże wydarzenie w powiecie ostrołęckim Wesele Kurpiowskie – odwołana.

O tym wszystkim poinformowano w oświadczeniu, pod którym podpisali się burmistrz Myszyńca Elżbieta Abramczyk i dyrektor Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu Zdzisław Ścibek:

„Mając na uwadze zagrożenie epidemiczne, wynikające z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, po konsultacjach z odpowiednimi służbami, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników z przykrością informujemy, że 43. Miodobranie Kurpiowskie, które miało odbyć się 30 sierpnia 2020 roku w Kompleksie Kurpiowska Kraina koło Myszyńca zostaje odwołane.

Powodem decyzji jest minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19.

Prosimy wszystkich o zrozumienie i uszanowanie naszej decyzji.”

Miodobranie Kurpiowskie 2019 – zdjęcia i wideo: