Minuta ciszy i ostatnia piosenka nagrana z Arkiem Kuśmierczykiem (zdjęcia i wideo)

Piątkowe (30 sierpnia) Pożegnanie Lata na plaży w Ostrołęce prowadził Staszek Orłowski, a dla ostrołęczan zagrał m.in. Piotr Grzyb. To był ich pierwszy publiczny występ po tym, jak dowiedzieli się o tragicznej śmierci Arkadiusza Kuśmierczyka, z którym współpracowali. Nie mogli więc nie wspomnieć o przyjacielu…

Po południu i wieczorem na plaży w Ostrołęce odbyło się Pożegnanie Lata. Dla ostrołęczan (na początku nie było zbyt wielu osób, ale z minuty na minutę ludzi przybywało) wystąpili Grzegorz Tyszkiewicz, Studio Piosenki OCK, zespół MAD BEE, zespół Muzyki Żeglarskiej ANKER.

Wystąpił też Piotr Grzyb, dla którego był to występ z pewnością szczególny. Podobnie jak dla prowadzącego imprezę Staszka Orłowskiego. Dzień wcześniej, w wypadku w Czarnowie (gm. Goworowo) zginął ich przyjaciel, muzyk, z którym razem nagrywali i grali, Arkadiusz Kuśmierczyk.

– Myślę, że państwo też powinniście go znać dosyć dobrze, więc jeśli moglibyśmy poprosić, żebyście państwo powstali na teraz chwileczkę… – mówił drżącym głosem Staszek Orłowski.

Kiedyś Dżem śpiewał, że „jak go nie znałeś, to nie żałuj, bo przyjaciela straciłbyś”.

– Arek grał z Piotrkiem w Zupie Grzybowej, grał ze mną w grupie Nie Oni Jedni i jakbyśmy mogli prosić państwa, abyście taką krótką minutą ciszy wspomnieli naszego przyjaciela…

Po minucie ciszy Staszek dodał jeszcze:

– Zagramy może z Arkiem kiedyś na jakimś wielkim koncercie. Prawda, Piotrze mój?

Gdzieś tam wysoko potrzebny był dobry basista i dobry człowiek – odpowiedział Piotr Grzyb.

A potem zagrał jedyną piosenkę, którą zdążył nagrać z Arkiem Kuśmierczykiem na drugą płytę swojego zespołu.

Minuta ciszy dla Arka Kuśmierczyka i ostatnia piosenka nagrana z Piotrem Grzybem:

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: